Francouzská automobilka Peugeot nabízí celkem 24 modelů, namátkově třeba Boxer VAN, e-Expert Kombi, e-Traveller, Expert Furgon nebo e-Boxer VAN. Traveller patří s délkou 5,333 metru k těm větším, šířka je pak 1,92 m, výška 1,89 m.
Traveller se vyrábí v jediné motorizaci. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Diesel 180 EAT8. Traveller se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci třeba španělská automobilka CUPRA nabízí Formentor s motorem 2.0 TSI 4Drive DSG za 1 084 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Diesel 180 EAT8 platili přibližně 11 169 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 258 280 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Peugeot Traveller je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U by pro vás mohl být důležitý i objem kufru. Peugeot Traveller disponuje objemem 2011 litrů, resp. 2300 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Tesla Model 3 (594 litrů), Sportequipe Sportequipe 6 (486 litrů), Mitsubishi ASX (484 litrů), Dongfeng Shine GS (474 litrů) nebo Ligier Myli (459 litrů)
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 35 kusů modelu Peugeot Traveller, z toho 32 nových a 3 ojeté. Podobný počet registrací měly KIA Niro Hybrid (35 kusů), Ford Transit Connect VAN (35 kusů) nebo Honda Jazz (35 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 252 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Peugeot získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,4 z 10 a obsadila 34. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Peugeot dlouhodobou průměrnou poruchovost 24,7 % (9. z 14 značek v žebříčku).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Peugeot Traveller s modely Toyota Proace Verso, Toyota Proace VAN nebo Citroën Spacetourer.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 132 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 185 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 10 - - s |
| Série | Traveller (V) (od 04/24) |
| Začátek výroby | V |
| Začátek výroby modelu | Traveller L3 Diesel 180 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1890mm |
| Šířka | 2204mm |
| Délka | 5333mm |
| Rozvor | 3275 mm |
| Objem kufru | 2011 / 2300 l |
| Hmotnost | 1986 - -/2869 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - -l/100km |
| Město | 9 l/100km |
| Mimo město | 6 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 8 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 082 000 Kč - 1 082 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1900 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |