Test Peugeot Traveller 2,0 BlueHDi 4x4 Compact - Kompaktní dodávka s duší dobrodruha

Motor a výbava

Paleta nabízených motorizací je shodná pro všechny tři typy karoserií, základní jednotkou je tak patnáctistovka BlueHDi s výkonem 120 koňských sil. Nejslabší jednotka nabízí pouze manuální převodovku o šesti stupních. Automatickou převodovku nelze pořídit ani za příplatek. To samé platí i pro silnější dvoulitr s výkonem 150 koňských sil. Ten má však ale jedno privilegium, a to v podobě přestavby na pohon všech čtyř kol. Touto přestavbou se zabývá dvorní dodavatel pohonu 4x4, firma Dangel, jenž přestavbu realizuje na základě více než 30 let trvající spolupráci s PSA. Přesně tento exkluzivní kousek máme možnost otestovat. Nabídku motorizací uzavírá vrcholné provedení 2,0 BlueHDi s výkonem 180 koňských sil, jenž jako jediný můžete pořídit s automatickou šestistupňovou převodovkou. Zpět k naší specifikaci, která díky přestavbě na pohon všech kol vybočuje z řady. Vizuálně nevybočuje pouze nálepkami, které prozrazují pohon všech kol ale i o 40 milimetrů vyšší světlá výška. Výkonově jsem byl po celou dobu testu nadmíru spokojený, 150 koní pod kapotou pracuje ochotně i v případě dálničního tempa či plného obsazení. Při větším obsazení či plnému zavazadelníku je třeba počítat s trochu línějším nástupem, jinak je Traveller i relativně dynamickým společníkem. Moc mě potěšil chod řadící páky, která skvěle padne do ruky. Dráhy jsou velmi krátké a spolehlivě přesné. Škoda jen, že v této specifikaci nelze mít automatickou převodovku, která mě k takto určenému vozu více než pasuje. Průměrná spotřeba se po týdenním testu zastavila na stále pěkné hodnotě 7,6 litru nafty na sto kilometrů.

Peugeot Traveller Peugeot Traveller

Peugeot Traveller vyjíždí ve dvou výbavových stupních. Základní výbavou je stupeň Active, který přináší již vcelku bohatou výbavu. V základu tak na vás čeká například tempomat s omezovačem rychlosti, automatická dvouzónová klimatizace či posuvné dveře na levé i pravé straně. I v základní výbavě není problém sáhnout pro řadu příplatkových položek. Základní cena Travellera tak začíná na částce 816 750 korun v provedení Compact, tedy nejkratší karosářské variantě. Pokud půjdeme o výbavu výše, konkrétně do stupně s označením Allure, startujeme na částce 998 250 korun českých. Zde dostanete navíc bez nutnosti příplatků například head-up displej, zadní parkovací asistent, xenonové světlomety, panoramatické střešní okno či PEUGEOT Connect Radio s dotykovým 7” displejem: Rádio AM / FM (bi-tuner) + Hands-free Bluetooth + konektor USB + zásuvka typu Jack + ovládání na volantu + Mirror Screen / Apple Car Play + WiFi. Testovaný kousek je vyveden právě ve výbavě Allure, navíc čítá řadu komfortních příplatků. Na palubě tak nechybí navigační systém (11.000 Kč), přední a zadní parkovací asistent a systém sledování mrtvého úhlu (15.000 Kč) či paket Bezpečnost přidávající porci asistenčních systémů (14.500 Kč). Po sečtení všech příplatků se není problém podívat přes hranici 1,2 milionu korun. V tomto případě máte na palubě maximální komfort.

Peugeot Traveller

Asistenční systémy: Dostupné pouze v paketech

Traveller se rozhodně neřadí k vozům s přehršel asistenčních systémů. V základu nenabízí žádného pomocníka s řízením, a tak v případě zájmu je třeba sáhnout do seznamu příplatkových položek. Výběr je omezen na dva jasně definované pakety. Tím prvním za 22.000 Kč je paket Drive Assist, jenž disponuje adaptivním tempomatem, upozorněním řidiče akustickým a vizuálním signálem na blížící se překážku (Collision Risk Alert) a nouzové brždění Active Safety Brake. Pokud se vám zdá nabídka příliš skromná, můžete sáhnout navíc po paketu Bezpečnost, který pořídíte za příplatek 14.500 korun. Za tuto částku dostanete systém AFIL (akustický a vizuální systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu), rozpoznání dopravního značení, Driver Attention Alert (systém sledování pozornosti řidiče za pomoci kamery umístěné na čelním skle a pohybů volantu) či automatické dálkové světlomety.

Peugeot Traveller

Byť řízení osobní dodávky asi nikdy nebude patřit k dech beroucím zážitkům, musím říct, že mě šoférování Travellera bavilo. Vyšší posez nabízí jiný pohled na situaci. Z vozu je nádherný výhled a při předjíždění již nemusíte vykukovat z řady. Pokud před vámi jede osobák, vidíte přes jeho střechu do dály. Jak jsem již výše chválil, dráhy řadící páky jsou krátké a přesné v kombinaci s příjemným nastavením posilovače je řízení na velmi komfortní úrovni. Odezva od kol je minimální, podvozek si občas rád zaplave, především pak při dynamičtější jízdě. Jinak nastavení podvozku zasluhuje pochvalu. Nevýhodou je snad jen krátký rozvor, který na příčných nerovností dělal své. Filtrování nerovností na okreskách mu však jde s grácií. Při vyšších rychlostech a silnějším bočnímu větru je třeba brát ohled na horší stabilitu a schopnost držet přímý směr. Pohon všech kol od dvorního dodavatele Dangel je především určen na zasněžené cesty směrem k lyžařským střediskům. Tedy alespoň zde bude mít největší pole působnosti. Mimo zpevněné cesty totiž nepomůže ani o 4 centimetry zvýšený podvozek.

Praktičnost: Osm spokojených cestujících

Testovaný Traveller v provedení Compact disponuje celkovou délkou v hodnotě 4.606 milimetrů. Pokud potřebujete více prostoru, můžete sáhnout po verzi Standard, která především protáhla svůj rozvor na 3.275 milimetrů, což je při srovnání s naší verzí o čitelných 350 milimetrů více. Verze Standard narostla i do délky, a to na konečných 4.956 milimetrů. Poslední variantou je verze Long, která si ponechává rozvor na základě verze Standard, nicméně zadní převis doznal změn. A tak verze Long nabízí celkovou délku 5.306 milimetrů. Konec číslům, v provedení Compact se i osm cestujících cítí nadmíru komfortně. Problémem je však v přítomnosti třetí řady sedadel minimální zavazadlový prostor. Pokud zamýšlíte koupi verze Compact pro pěti člennou rodinu, zavazadelník o objemu bez mála 2.000 litrů je pak připraven pojmout veškerý náklad. V případě potřeby není problém sedadla druhé řady vyjmout a udělat tak ze svého Travellera schopného stěhováka. Objem 3.397 litrů je toho jasným důkazem. Co ale zamrzí, je vcelku nepříjemná manipulace s těžkými sedadly. Pokud chcete vyjmout sedadla, není to otázkou několika vteřin. I pro zdatného řidiče je manipulace s dvousedačkou obtížná. Naopak pojezd sedadel a sklápění opěradel je možné jednoduchou aplikací za pomocí páček. Praktičnost interiéru rozhodně není Travelleru cizí. Přístup do druhé řady zajišťují elektricky posuvné dveře. Víko kufru nabízí možnost samostatného otevření okna. V interiéru nechybí řada odkládacích prostor, sklopné stolečky, roletky proti slunečním paprskům, síťové programy, přenosná svítilna v zavazadelníku či zásuvky na 12 V a 230 V.

Peugeot Traveller Peugeot Traveller Peugeot Traveller

Interiér: Pojízdný obývák

Palubní deska koresponduje s nejmodernějšími trendy. Byť je celá z tvrdých plastů, potěší svojí ergonomií. Vše je příjemně na dosah řidiče. Pochvalu zasluhuje umístění sedmipalcové obrazovky navigačního systému, který je přehledně v zorném poli řidiče. Nevýhodu však shledávám v menší obrazovce, která navíc disponuje často velmi drobnými ovládacími prvky, které se při jízdě horko těžko trefují. Jinak systém pracuje naprosto spolehlivě, osloví líbivým grafickým zpracováním a relativně rychlou odezvou na povely. Potěšilo mě i klasické ovládání klimatizace za pomoci ovladačů na středovém panelu. Nemusíte tak klikat na obrazovka jako například u již testované 5008. Po celou dobu testu jsem se příjemně sžil s multifunkčním volantem, který skvěle padne do ruky. Pochvalu zasluhují i samotná sedadla, která významně zvyšují celkový komfortní projev. Nastavení je elektrické, takže není problém nalézt ideální pozici. Navíc disponují vyhříváním a masážními programy. Zamrzí však úzké loketní opěrky na předních sedadlech. Prostoru pro širší provedení je dostatek, škoda, protože podpora předloktní je opravdu minimální. Největší slabinou bych však označil v některých případech pouze průměrné zpracování. Například výplně dveří by zasloužily alespoň kvalitnější plasty a lepší zpracování. Ve druhé řadě sedadel je prostoru na rozdávání, a to všemi směry. K dispozici jsou odkládací stolky, roletka na oknech či panoramatické střešní okno. Ve třetí řadě sedadel je situace obdobná v případě, kdy sedadla druhé řady posunete alespoň o deset centimetrů vpřed. Není tak problém najít komfortní pozici ve všech třech řadách s ohledem na cestující před sebou.

Peugeot Traveller

Zavazadelník: Bez kompromisů

Nízká nakládací hrana, obrovský vstupní prostor, možnost otevření pouze prosklené části víka zavazadelníku či ideální tvar ložné plochy jsou specifika Travellera, která přispívají k celkově kladnému hodnocení zavazadelníku. Pokud se zaměříme na objem, tak při ponechané třetí řadě sedadel se bavíme pouze o 224 litrech. Pokud třetí řadu vyjmeme, celková hodnota při pětimístném interiéru je 1.978 litrů. V případě vyjmutí obou řad sedadel se dostáváme až na maximálních 3.397 litrů. Hodnoty vskutku impozantní. Potěší i rovná ložná plocha, největším nedostatek je tak náročná manipulace při vyjmutí sedadel.

Peugeot Traveller Peugeot Traveller

Závěr: Rodinné štěstí

Traveller v provedení Compact se může na první pohled zdát jako nejméně vhodná karosářská varianta. Osobně ji však pro pětičlennou rodinu vyhlížím jako téměř ideální. Díky opravdu kompaktnějším rozměrům není problém najít parkovací místo i na přeplněných sídlištích. Výhodou je i možnost pohonu všech kol. Třetí řada sedadel se hodí v případě rodinného výletu či odvozu přátel z oslavy. Pak není třeba ani větší objem zavazadelníku. V pětimístném uspořádání pak splní veškeré požadavky pro rodinnou dovolenou. Při srovnání s konkurencí hrají ve prospěch Peugeotu i výsledné finance ale i francouzský smysl pro líbivý design.

Plusy:

Krátké a přesné dráhy řadící páky

Kompaktní rozměry a líbivý design

Komfortní a prostorný interiér

Mínusy:

Náročnější manipulace se sedadly při vyjmutí

Úzká loketní opěrka

Menší ovládací prvky na dotykové obrazovce

Publikováno 07.06.2018, autor: , recenzovaný vůz Peugeot Traveller

Další recenze

Peugeot Traveller mě příjemně překvapil. Nabízí svěží design, velmi útulný a skvěle zkonstruovaný interiér a k tomu přibalí solidní jízdní vlastnosti. Svojí cenou je přitom o poznání levnější než Volkswagen Multivan, který sice je pořád o něco lepším autem, ale rozdíl už není zdaleka tak propastný jako v minulosti.
4/5

Videa

New Peugeot Traveller Compact 2,0 BlueHDi 4x4 Dangel | Driving footage - Autaživě.cz
G-LOG - Peugeot Traveller dostal po 60.000 km riadne obutie - Rasto Chvála GARAZ.TV
New Peugeot Traveller 2018 | Detailed Walkaround - Autaživě.cz
PEUGEOT TRAVELLER - ENG SUBTITLES -TEST - GARÁŽ.TV - Rasto Chvála GARAZ.TV
Peugeot Traveller vs Haibike SDURO 7,0 - GARÁŽ.TV - Rasťo Chvála - Rasto Chvála GARAZ.TV
New Peugeot Traveller | Navigation system 2018 (Connect NAV) - Autaživě.cz
Peugeot Traveller s obytným kytem NESTBOX od EGOE - Motorvize.cz
GLOG #19 - Peugeot Traveller po 55.000 km - GARAZ.TV - Rasto Chvála GARAZ.TV
Peugeot Traveller po 30.000 km - servis - GARÁŽ.TV - Rasto Chvála GARAZ.TV

Technické parametry

Motor

Palivodiesel
Převodovkaa, m
Poháněná nápravaFWD
Výkon88 kW - 130 kW
Maximální rychlost170 - 172 Km/h
Zrychlení na 100 Km/h9.8 - 11.7 s

Model

SérieTraveller
Začátek výroby08/2016
Začátek výroby modelu05/2018
Třída vozidlaVyšší střední třída
Interní označení výrobce-

Rozměry

Výška1905mm
Šířka1920mm
Délka4606mm
Rozvor2925 mm
Objem kufru1172 / 3397 l
Hmotnost1634 - 1780/
2650 - 2820 Kg
Poloměr otáčení12,9 m
Světlá výškanení známo
Přední nájezdový úhel-
Zadní nájezdový úhel-
Přechodový úhel-
Stoupavost-
Hloubka brodění-

Spotřeba

Kombinovaná 4.8 - 5.9l/100km
Ve městě5.2 - 6.3 l/100km
Mimo město4.6 - 5.5 l/100km
Emisní normaEuro 6
CO2- g/km

Karoserie

typminibus
Počet míst-
Počet dveří5
Zatížení střechy150 kg
Přední brzdyKotoučová
Zadní brzdyKotoučová
Přední odpruženíVinutá pružina
Zadní odpruženíVinutá pružina

Asistenční systémy

Adaptivní brzdová světla-
Systém nouzového brzdění-
Parkovací senzorypřední a zadní
Kontrola trakceElektronická kontrola stability
Typ monitorování tlaku v pneumatikáchnepřímé měření (ABS)
Navigační systémBarevný displej (dotyková obrazovka)

Cena

Cena768 350 Kč -
980 100 Kč
Minimální výbavaBusiness

Přívěs

Brzděný1800 - 2300 kg
Nebrzděný750 - 750 kg

Rivalové

CITROËN SPACETOURER BUSINESS XS
Cena od768 350 Kč
Palivadiesel
Převodovkaa, m
PohonFWD
Výkon88 kW - 130 kW
Maximální rychlost170 - 172 Km/h
Spotřeba4.9 - 5.7 l/100km
Akcelerace9.8 - 12 s
CITROËN SPACETOURER XS
Cena od816 750 Kč
Palivadiesel
Převodovkaa, m
PohonFWD
Výkon88 kW - 130 kW
Maximální rychlost170 - 172 Km/h
Spotřeba4.9 - 6 l/100km
Akcelerace9.8 - 12 s
Peugeot Expert
Cena od635 250 Kč
Palivadiesel
Převodovkam
PohonFWD
Výkon70 kW - 110 kW
Maximální rychlost145 - 184 Km/h
Spotřeba4.8 - 5.6 l/100km
Akcelerace11 - 15.9 s
Opel Combo Life XL
Cena od454 900 Kč
Palivadiesel benzín
Převodovkaa, m
PohonFWD
Výkon75 kW - 96 kW
Maximální rychlost175 - 185 Km/h
Spotřeba4.2 - 5.5 l/100km
Akcelerace10.6 - 12.7 s

Motorizace

1.5 BlueHDi 120 S&S MAN6
Palivodiesel
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost172 km/h
Spotřeba4.8 l
Zrychlení0 s
Výkon88 kW
Cenaod 768 350 Kč
Zobrazit motorizaci
1.5 BlueHDi 120 S&S MAN6
Palivodiesel
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost172 km/h
Spotřeba4.8 l
Zrychlení0 s
Výkon88 kW
Cenaod 798 600 Kč
Zobrazit motorizaci
2.0 BlueHDi 150 S&S MAN6
Palivodiesel
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost170 km/h
Spotřeba5.3 l
Zrychlení10.8 s
Výkon110 kW
Cenaod 822 800 Kč
Zobrazit motorizaci
1.5 BlueHDi 120 S&S MAN6
Palivodiesel
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost172 km/h
Spotřeba4.8 l
Zrychlení0 s
Výkon88 kW
Cenaod 828 850 Kč
Zobrazit motorizaci
2.0 BlueHDi 150 S&S MAN6
Palivodiesel
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost170 km/h
Spotřeba5.3 l
Zrychlení10.8 s
Výkon110 kW
Cenaod 853 050 Kč
Zobrazit motorizaci
2.0 BlueHDi 150 S&S MAN6
Palivodiesel
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost170 km/h
Spotřeba5.6 l
Zrychlení11.7 s
Výkon110 kW
Cenaod 883 300 Kč
Zobrazit motorizaci
2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6
Palivodiesel
Převodovkaautomat (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost170 km/h
Spotřeba5.7 l
Zrychlení9.8 s
Výkon130 kW
Cenaod 919 600 Kč
Zobrazit motorizaci
2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6
Palivodiesel
Převodovkaautomat (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost170 km/h
Spotřeba5.9 l
Zrychlení9.8 s
Výkon130 kW
Cenaod 949 850 Kč
Zobrazit motorizaci
2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6
Palivodiesel
Převodovkaautomat (6)
PohonFWD
Objem2 l
Max. rychlost170 km/h
Spotřeba5.9 l
Zrychlení10.5 s
Výkon130 kW
Cenaod 980 100 Kč
Zobrazit motorizaci

Kolik doopravdy stojí Peugeot Traveller? Poptejte dealery přes Autohled a
buďte si jisti, že máte tu nejlepší cenu

Získat nejlepší cenuVozy skladem (13)

Výbava

Základní (L1 BlueHDi 115 S&S Business)

 • 3bodový bezpečnostní pás vzadu uprostřed
 • ABS
 • Airbag spolujezdce
 • Systém řízení trakce
 • Asistent rozjezdu do kopce
 • Nouzový brzdový asistent (EBA)
 • Elektronický stabilizační program (ESP)
 • Elektrická přední okna
 • ISOFIX
 • Zadní hlavový airbag
 • Přední hlavový airbag
 • Zadní opěrky hlavy
 • Zadní prostřední opěrka hlavy
 • Mlhová světla
 • Sklopitelná zadní sedadla
 • Rádio
 • Monitorování tlaku v pneumatikách - TPMS
 • Boční airbag vpředu
 • Posilovač řízení
 • Omezovač rychlosti
 • Systém start-stop
 • Centrální zamykání

Nejvyšší (L3 BlueHDi 180 S&S Allure EAT6)

 • 3bodový bezpečnostní pás vzadu uprostřed
 • Svícení do zatáčky
 • ABS
 • Airbag spolujezdce
 • Alu kola
 • Systém řízení trakce
 • Asistent rozjezdu do kopce
 • Nouzový brzdový asistent (EBA)
 • Pomoc při parkování
 • Elektronický stabilizační program (ESP)
 • Elektrická přední okna
 • Head-up displej (HUD)
 • ISOFIX
 • Zadní hlavový airbag
 • Přední hlavový airbag
 • Zadní opěrky hlavy
 • Zadní prostřední opěrka hlavy
 • Kožený interiér
 • Světelný senzor
 • Rozpoznání únavy
 • Mlhová světla
 • Sklopitelná zadní sedadla
 • Rádio
 • Dešťový senzor
 • Monitorování tlaku v pneumatikách - TPMS
 • Boční airbag vpředu
 • Posilovač řízení
 • Omezovač rychlosti
 • Systém start-stop
 • Xenonové světlomety
 • Centrální zamykání

Příplatková (L3 BlueHDi 180 S&S Allure EAT6)

 • Aut. kontrola vzdálenosti
 • Metalická barva
 • Navigace
 • Funkce tísňového volání
0
Porovnávač
TOPlist