Italská automobilka Fiat nabízí celkem 18 modelů, namátkově třeba Doblò VAN/Multicab, Ducato VAN, E-Doblò VAN/Multicab, e-Ducato VAN nebo E-Scudo VAN. Ducato VAN patří s délkou 5,413 metru k těm větším, šířka je pak 2,05 m, výška 2,254 m.
Ducato VAN se vyrábí v šesti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou van 180 Multijet3. Ducato VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například francouzská automobilka Peugeot nabízí e-3008 s motorem e-3008 325 GT Exclusive AWD za 1 060 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Maxi van L3H2 140 Multijet3 ve výbavě Van L2H1 3.0t platili přibližně 10 616 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 245 420 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Fiat Ducato VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Fiat Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Fiat Ducato VAN se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Maxi van L3H2 140 Multijet3 – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 222 kusů modelu Fiat Ducato VAN, z toho 125 nových a 97 ojetých. Tím se řadí jako 24. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Škoda Elroq (226 kusů), Dacia Bigster (237 kusů) nebo Tesla Model 3 (203 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 1 983 kusů.
Značka Fiat získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,5 z 10 a obsadila 23. místo z 39 značek.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 88 kW - 132 kW |
| Maximální rychlost | 148 - 165 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Ducato (250) (od 11/23) |
| Začátek výroby | 250 |
| Začátek výroby modelu | Ducato Kastenwagen 30 L2H1 120 Multijet3 |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2254mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 5413mm |
| Rozvor | 3450 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2125 - 2210/2800 - 3500 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 162 |
| Kombinovaná | 7 - 9l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 889 350 Kč - 1 052 700 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |