Japonská automobilka Toyota nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Proace City Electric VAN, Proace City VAN, Proace Max Electric VAN, Proace Max VAN nebo Proace Electric VAN. Proace Max VAN patří s délkou 5,413 metru k těm větším, šířka je pak 2,05 m, výška 2,254 m.
Proace Max VAN se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou van L3H2 35 2.2 D automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální osmistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 36 tisíc. Proace Max VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například jihokorejská automobilka KGM nabízí Rexton s motorem 2.2 Diesel 4WD automat za 946 800 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van L2H1 33 2.2 D ve výbavě Life L2H1 platili přibližně 9 742 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 225 240 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Toyota Proace Max VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Toyota Proace Max VAN se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací van 35 Heavy 2.2 D – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 129 kusů modelu Toyota Proace Max VAN. Tím se řadí jako 55. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Renault Clio (128 kusů), Opel Mokka (131 kusů) nebo Volvo XC90 (127 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 1 319 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Toyota získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,7 z 10 a obsadila 2. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Toyota dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,0 % (3. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 88 kW - 132 kW |
| Maximální rychlost | 148 - 161 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Proace Max (T) Kastenwagen (od 08/24) |
| Začátek výroby | T |
| Začátek výroby modelu | Proace Max Kastenwagen L2H1 33 2.2 D |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2254mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 5413mm |
| Rozvor | 3450 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2075 - 2358/3300 - 3500 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - 8l/100km |
| Město | 8 - 9 l/100km |
| Mimo město | 6 - 7 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 943 800 Kč - 1 149 500 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2500 - 3000 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |