Japonská automobilka Toyota nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Proace City Electric VAN, Proace City VAN, Proace Electric Verso, Proace Max Electric VAN nebo Proace Electric VAN. Proace City VAN patří s délkou 4,401 metru k těm menším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,86 m.
Proace City VAN se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce nafty, je jich totiž více než benzínových agregátů. Diesel se nabízí ve 3 provedeních o výkonech 101 nebo 129 koní. Nejsilnější vznětový motor vám umožní zrychlit na 100 km/h za 11 sekund a tachometr se zastaví až na 184 km/h.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou van 1.5 D-4D automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 128 tisíc. Proace City VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van L1 1.2 Turbo ve výbavě Active 1.5 D-4D 100 platili přibližně 6 069 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 140 280 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Toyota Proace City VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 36 kusů modelu Toyota Proace City VAN, z toho 35 nových a 1 ojetý. Podobný počet registrací měly BMW X7 (37 kusů), Volkswagen Caravelle (37 kusů) nebo Mitsubishi Outlander (37 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 932 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Toyota získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,7 z 10 a obsadila 2. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Toyota dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,0 % (3. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 96 kW |
| Maximální rychlost | 172 - 186 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - 13 s |
| Série | Proace City (E) (od 04/24) |
| Začátek výroby | E |
| Začátek výroby modelu | Proace City Kastenwagen L1 1.2 Turbo |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1860mm |
| Šířka | 2107mm |
| Délka | 4401mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1358 - 1450/1940 - 2360 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 5 - 6l/100km |
| Město | 5 - 7 l/100km |
| Mimo město | 4 - 6 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | torzní tyč |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 515 460 Kč - 805 650 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1050 - 1500 kg |
| Nebrzděný | 670 - 750 kg |