Francouzská automobilka Peugeot nabízí celkem 24 modelů, namátkově třeba Boxer VAN, e-Expert Kombi, e-Partner VAN, e-Traveller nebo e-Boxer VAN. Partner VAN patří s délkou 4,403 metru k těm menším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,796 m.
Partner VAN se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce nafty, je jich totiž více než benzínových agregátů. Diesel se nabízí ve 3 provedeních o výkonech 101 nebo 129 koní.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou van 1.5 BlueHDi 130. Partner VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například jihokorejská automobilka KGM nabízí Musso Grand s motorem Grand 2.2 Diesel 4WD za 785 290 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van M 1.5 Diesel 130 Pro Skill automat ve výbavě L1 650 1.5 BlueHDi 100 Man6 platili přibližně 8 056 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 186 270 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Peugeot Partner VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 49 kusů modelu Peugeot Partner VAN, z toho 30 nových a 19 ojetých. Podobný počet registrací měly Audi A3 (49 kusů), Opel Astra Sports Tourer (49 kusů) nebo Ford Mustang Fastback (48 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 492 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Peugeot Partner VAN hodnocení 5,7 z 10. Značka Peugeot celkově obsadila 34. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,4.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Peugeot dlouhodobou průměrnou poruchovost 24,7 % (9. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 96 kW |
| Maximální rychlost | 150 - 183 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Partner (E) (od 01/24) |
| Začátek výroby | E |
| Začátek výroby modelu | Partner Kastenwagen M 1.2 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1796mm |
| Šířka | 2107mm |
| Délka | 4403mm |
| Rozvor | 2785 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1329 - 1401/1940 - 2385 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 145 |
| Kombinovaná | 5 - 6l/100km |
| Město | 5 - 7 l/100km |
| Mimo město | 4 - 5 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 683 650 Kč - 780 450 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - 1200 kg |
| Nebrzděný | - - - kg |