Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 52 modelů, namátkově třeba B, A, A AMG, AMG GT 4-dvéřové Coupé nebo AMG GT Coupé. B patří s délkou 4,419 metru k těm menším, šířka je pak 1,796 m, výška 1,562 m. Hodnoty průměrného MPVčka jsou pak 4,76 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,71 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut, kde karoserie nápadně připomíná dodávku
B se vyrábí v osmi různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Spektrum motorizací potěší spíše příznivce benzínu, je jich totiž více než naftových. Ke koupi jsou ve výkonech 148, 174, 201, 215 nebo 235 koní. Nejostřejší z nich (B 250 Line 4MATIC 8G-DCT) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 6 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou B 180 7G-DCT. Vůz Mercedes-Benz B lze sehnat jak ve variantě s pohonem předních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací B 220 4MATIC 8G-DCT a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 279 tisíc Kč.
Aktuální generace Mercedes-Benz B je v prodeji od roku 2022.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za B 250 e 8G-DCT ve výbavě Avantgarde platili přibližně 12 686 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 293 320 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz B je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 31 kusů modelu Mercedes-Benz B. Podobný počet registrací měly Audi A5 (31 kusů), Land Rover Range Rover Evoque (30 kusů) nebo Honda Jazz (32 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 456 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Mercedes-Benz B hodnocení 8,2 z 10. Značka Mercedes-Benz celkově obsadila 17. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,8.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje Mercedes-Benz B ve stáří 2–3 roky míru závad 3,0 % (2. místo). Značka Mercedes-Benz má dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 85 kW - 175 kW |
| Maximální rychlost | 200 - 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 10 s |
| Série | Třída B (W 247) (od 10/22) |
| Začátek výroby | W 247 |
| Začátek výroby modelu | B 250 e |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1562mm |
| Šířka | 2020mm |
| Délka | 4419mm |
| Rozvor | 2729 mm |
| Objem kufru | 405 / - l |
| Hmotnost | 1405 - 1745/1955 - 2250 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 104 |
| Kombinovaná | 2 - 6l/100km |
| Město | 6 - 11 l/100km |
| Mimo město | 5 - 6 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 83 km |
| Dojezd WLTP | 83 km |
| Dojezd město | 89 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 12 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | MPV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 871 200 Kč - 1 345 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1400 - 1800 kg |
| Nebrzděný | 745 - 750 kg |