Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba i3, i5, i5 M Performance, i7 nebo i7 M Performance. Řada 3 M3 patří s délkou 4,794 metru k těm menším, šířka je pak 1,903 m, výška 1,437 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
Řada 3 M3 se vyrábí ve třech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 3 M3 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 473, 503 nebo 523 koní. Nejsilnější z nich (M3 Competition M xDrive Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou M3 Competition Steptronic. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 164 tisíc. Vůz BMW Řada 3 M3 lze sehnat jak ve variantě s pohonem zadních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací M3 Competition M xDrive Steptronic a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 293 tisíc Kč.
Aktuální generace BMW Řada 3 M3 je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M3 platili přibližně 25 657 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 593 240 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 3 M3 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 27 kusů modelu BMW Řada 3 M3, z toho 15 nových a 12 ojetých. Podobný počet registrací měly Mercedes-Benz G AMG Station-Wagen {long} (27 kusů), Jeep Grand Cherokee (27 kusů) nebo KIA Niro Hybrid (27 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 305 kusů.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
Od července 2026 dostane BMW M3 (a varianty Touring i CS) novou technologii zapalování s předkomůrkou pod značkou BMW M Ignite. Každý válec dostane druhou zapalovací svíčku v předkomůrce, plameny opouštějí předkomůrku rychlostí zvuku a zapalují směs nad pístem na více místech současně. Cílem je splnit emisní normu Euro 7 platnou od listopadu 2026 bez ztráty výkonu - zdvihový objem 3,0 litru i výkonový rozsah 353-405 kW zůstávají zachované.
Více v článku BMW M Ignite: dvě svíčky a předkomůrka v M3, M4 a M2.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 353 kW - 390 kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - 4 s |
| Série | Řada 3 (G80) (od 07/24) |
| Začátek výroby | G80 |
| Začátek výroby modelu | M3 |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1437mm |
| Šířka | 2068mm |
| Délka | 4794mm |
| Rozvor | 2857 mm |
| Objem kufru | 480 / - l |
| Hmotnost | 1780 - 1855/2210 - 2260 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 123 |
| Kombinovaná | 9 - 10l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 485 600 Kč - 2 778 100 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
BMW M3 generace E90 je vnímáno jako precizní řidičské náčiní s legendárním motorem V8, který má úžasný zvuk. Jedinou výraznou slabinou jsou podle recenzenta poddimenzované brzdy, jinak jde o nejlehčí a nejtočivější vůz v testu.Driven+
- Legendární atmosférický V8 s brilantním zvukem a 8000 ot./min
- Nejlehčí auto v testu, precizní jízdní vlastnosti
- Přirozená komunikace volantu a podvozku
- Poddimenzované brzdové kotouče oproti rivalu RS4 a C63