Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 58 modelů, namátkově třeba C, C AMG, E, E AMG nebo EQE. C AMG patří s délkou 4,791 metru k těm menším, šířka je pak 1,824 m, výška 1,45 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
C AMG se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – C AMG je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 416 nebo 671 koní. Nejsilnější z nich (-Benz C 63 AMG S E PERFORMANCE Premium 4MATIC+ SPEEDSHIFT MCT 9G) dosahuje maximální rychlosti 280 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou -Benz C 43 AMG AMG Line Premium 4MATIC SPEEDSHIFT MCT 9G. C AMG je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za -Benz C 43 AMG AMG Line Premium 4MATIC SPEEDSHIFT MCT 9G ve výbavě AMG C 43 4MATIC platili přibližně 21 982 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 508 240 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz C AMG je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 7 kusů modelu Mercedes-Benz C AMG.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 68 kusů.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 310 kW - 500 kW |
| Maximální rychlost | 250 - 280 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - 4 s |
| Série | Třída C (W 206) (od 07/22) |
| Začátek výroby | W 206 |
| Začátek výroby modelu | C 43 AMG |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1450mm |
| Šířka | 2033mm |
| Délka | 4791mm |
| Rozvor | 2865 mm |
| Objem kufru | 455 / - l |
| Hmotnost | 1810 - 2165/2350 - 2650 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 8 - 9l/100km |
| Město | 14 l/100km |
| Mimo město | 9 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 11 km |
| Dojezd WLTP | 11 km |
| Dojezd město | 14 km |
| Kapacita baterie hrubá | 6 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 89 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 125 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 129 600 Kč - 2 885 850 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1800 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Mercedes-AMG konečně uznal chybu. Konec motoru R4 v C 63 a GLC 63Magazyauto
- Lepší odezva na akcelerátor
- Kultivovanější zvuk motoru
- Vyšší přijetí mezi zákazníky
- Nižší výkon (443 KM vs 680 KM)
- Vyšší cena základního modelu
- Konec legendy - zrušení C 63 jako modelu
- Později dostupná (2026)