Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 52 modelů, namátkově třeba C, C AMG, E, E AMG nebo EQE. E AMG patří s délkou 4,959 metru k těm větším, šířka je pak 1,88 m, výška 1,472 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
E AMG se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – E AMG je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 577 koní. Nejsilnější z nich (E 53 Hybrid AMG 4MATIC SPEEDSHIFT TCT 9G) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 4 sekundy.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou E 53 Hybrid AMG 4MATIC SPEEDSHIFT TCT 9G. E AMG je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za E 53 Hybrid AMG 4MATIC SPEEDSHIFT TCT 9G ve výbavě Avantgarde platili přibližně 29 164 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 674 330 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz E AMG je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Mercedes-Benz E AMG se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací E 53 Hybrid AMG 4MATIC SPEEDSHIFT TCT 9G – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 10 kusů modelu Mercedes-Benz E AMG, z toho 3 nové a 7 ojetých. Podobný počet registrací měly MINI Cooper John Cooper Works -dvéřové (10 kusů), Renault Rafale (10 kusů) nebo Chrysler Pacifica (10 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 93 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 430 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | Třída E (W 214) (od 04/24) |
| Začátek výroby | W 214 |
| Začátek výroby modelu | E 53 Hybrid AMG |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1472mm |
| Šířka | 2065mm |
| Délka | 4959mm |
| Rozvor | 2961 mm |
| Objem kufru | 370 / - l |
| Hmotnost | 2390 - -/2920 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 85 |
| Kombinovaná | 24 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 99 km |
| Dojezd WLTP | 99 km |
| Dojezd město | 101 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 21 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 825 350 Kč - 2 825 350 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2100 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Recenzent je z nového Mercedesu třídy E kombi nadšený a považuje ho za esteticky nejpovedenější vůz ve své třídě. Oceňuje zejména spojení praktičnosti s moderním designem a fakt, že linie Avantgarde je nyní součástí standardní výbavy. Celkově vůz vnímá jako velmi silného nástupce s bohatou historií a prémiovým charakterem.the car crash review
- Atraktivní a sexy design, který recenzent označuje za možná nejhezčí kombi všech dob.
- Vysoká úroveň praktičnosti, která je u této generace úspěšně spojena s elegancí.
- Bohatá standardní výbava, která u každého kusu nově zahrnuje linii Avantgarde.
- Vysoká vyvolávací cena automobilu začínající na hranici 64 500 eur.