Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2024
Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 52 modelů, namátkově třeba C, C AMG, E, E AMG nebo EQE. E patří s délkou 4,949 metru k těm větším, šířka je pak 1,88 m, výška 1,469 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
E se vyrábí v osmi různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. K zakoupení motorizace potěší jak příznivce benzínu, tak i nafty, je jich totiž stejně - 4 od každé.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou E 200 9G-TRONIC. Vůz Mercedes-Benz E lze sehnat jak ve variantě s pohonem kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací E 450 4MATIC 9G-TRONIC a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 399 tisíc Kč.
Aktuální generace Mercedes-Benz E je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za E 450 4MATIC 9G-TRONIC ve výbavě Avantgarde platili přibližně 21 945 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 507 400 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz E je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Mercedes-Benz E se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací E 450 4MATIC 9G-TRONIC – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 171 kusů modelu Mercedes-Benz E, z toho 62 nových a 109 ojetých. Tím se řadí jako 34. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Renault Master VAN (171 kusů), Jaecoo 7 (170 kusů) nebo Dacia Sandero (170 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 1 878 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Mercedes-Benz E hodnocení 8,1 z 10. Značka Mercedes-Benz celkově obsadila 17. místo z 39 hodnocených značek se skóre 7,8.
V TÜV Reportu 2026, který vychází z 9,46 milionů technických kontrol v Německu, vykazuje Mercedes-Benz E ve stáří 2–3 roky míru závad 5,0 % (33. místo). Značka Mercedes-Benz má dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Mercedes-Benz E s modely Audi Q4 e-tron nebo Škoda Enyaq.
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 137 kW - 297 kW |
| Maximální rychlost | 222 - 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - 8 s |
| Série | Třída E (W 214) (od 10/23) |
| Začátek výroby | W 214 |
| Začátek výroby modelu | E 450 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1469mm |
| Šířka | 2065mm |
| Délka | 4949mm |
| Rozvor | 2961 mm |
| Objem kufru | 540 / - l |
| Hmotnost | 1810 - 2245/2450 - 2860 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 85 |
| Kombinovaná | - - 7l/100km |
| Město | 6 - 12 l/100km |
| Mimo město | 4 - 7 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 108 - 116 km |
| Dojezd WLTP | 108 - 116 km |
| Dojezd město | 107 - 115 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 494 350 Kč - 2 222 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2100 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Mercedes-AMG E53 je výrazně sportovnější a výkonnější verzí standardní třídy E, která zaujme agresivním vzhledem a funkčními aerodynamickými prvky. Recenzent však upozorňuje na drobné nedostatky v kvalitě zpracování detailů a kritizuje použití falešných koncovek výfuků.carwow
- Impresivní výkon hybridního pohonu
- Sportovní a agresivní design AMG
- Luxusní interiér s velkým displejem
- Falešný zvuk výfuku přes reproduktory
- Dotykové ovládání místo fyzických tlačítek
- Vysoká cena za ne-plnohodnotné AMG
Recenzent je z nového Mercedesu třídy E kombi nadšený a považuje ho za esteticky nejpovedenější vůz ve své třídě. Oceňuje zejména spojení praktičnosti s moderním designem a fakt, že linie Avantgarde je nyní součástí standardní výbavy. Celkově vůz vnímá jako velmi silného nástupce s bohatou historií a prémiovým charakterem.the car crash review
- Luxusní interiér s MBUX
- Prostorný zavazadelník
- Komfortní odpružení
- Velmi vysoká cena
- Komplexní infotainment systém
- Vysoká spotřeba u silnějších verzí
Testováno v roce 2024