Japonská automobilka Lexus nabízí celkem 7 modelů, namátkově třeba ES, LBX, LM, NX nebo RX. ES patří s délkou 4,975 metru k těm větším, šířka je pak 1,865 m, výška 1,445 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie automobilů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
ES se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – ES je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Dostupné jsou ve výkonu 215 koní. Nejvýkonnější z nich (300h automat) dosahuje maximální rychlosti 180 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou 300h automat. ES se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon všech kol, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci kupříkladu německá automobilka Volkswagen nabízí ID.4 GTX s motorem GTX 4MOTION za 1 499 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 300h automat ve výbavě Prestige platili přibližně 15 473 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 357 760 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Lexus ES je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 27 kusů modelu Lexus ES, z toho 23 nových a 4 ojeté. Podobný počet registrací měly Alfa Romeo Stelvio (27 kusů), Fiat Pandina (26 kusů) nebo BMW Řada 7 (28 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 261 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Lexus získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,9 z 10 a obsadila 1. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 160 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - - s |
| Série | ES (XZ1L) (od 10/21) |
| Začátek výroby | XZ1L |
| Začátek výroby modelu | ES 300h |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1445mm |
| Šířka | 2117mm |
| Délka | 4975mm |
| Rozvor | 2870 mm |
| Objem kufru | 454 / - l |
| Hmotnost | 1680 - -/2150 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 150 |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 5 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 499 000 Kč - 1 499 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Lexus IS 500 je podle recenzenta fascinující „časovou kapsou“, která i přes svůj technologický věk nabízí jedinečný zážitek díky charakternímu atmosférickému osmiválci. Ačkoliv má auto své chyby v podobě zastaralého interiéru a vysoké spotřeby, vyniká komfortem a zábavnou, lehce neotesanou náturou.Throttle House
- Výkonný atmosférický motor V8 o objemu 5,0 litru s unikátním charakterem a zvukem
- Velmi komfortní podvozek vhodný pro každodenní používání i ve sportovním nastavení
- Zábavný charakter auta staré školy, které působí dravě a mechanicky
- Zastaralá koncepce interiéru a ovládacích prvků vycházející z deset let starého modelu
- Extrémně vysoká spotřeba paliva osmiválcového motoru při běžném provozu
- Neklidný podvozek, který má občas problém efektivně zvládnout vysoký výkon motoru
Zcela nový Lexus ES již v prodeji v Polsku. Efekt Číňanů v jeho případě nefungoval.Magazyauto
- Prostorná kabina díky nárůstu rozvoru o 8 cm
- Hybrida 6. generace se systémovým výkonem 201 koní
- Elektrická verze s dojezdem až 483 km
- Výrazně vyšší cena než předchůdce (250→300 tis. zł)
- Pomalé nabíjení 150 kW u elektromobilů
- Jediná výbava Prestige bez možnosti volby