Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2024
Japonská automobilka Lexus nabízí celkem 8 modelů, namátkově třeba LBX, NX, RX, TZ nebo UX. LBX patří s délkou 4,19 metru k těm menším, šířka je pak 1,825 m, výška 1,56 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
LBX se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava LBX startuje na 800 000 Kč, model je dostupný v 9 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – LBX je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 134 koní. Nejsilnější z nich (e-CVT) dosahuje maximální rychlosti 170 km/h a na stovku se dostane za 9 sekund.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou e-CVT. LBX se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Jeep nabízí Avenger spalovací s motorem 1.2 4xe Hybrid eDCT6 za 809 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za e-CVT ve výbavě LBX platili přibližně 8 258 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 190 960 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Lexus LBX je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 27 kusů modelu Lexus LBX. Podobný počet registrací měly Volkswagen ID.5 (27 kusů), Mazda 2 Hybrid (27 kusů) nebo Mercedes-Benz G AMG Station-Wagen {long} (27 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 406 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Lexus získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,9 z 10 a obsadila 1. místo z 39 značek.
Uživatelé nejčastěji porovnávají Lexus LBX s modely Toyota Yaris Cross nebo Toyota Corolla Cross.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 100 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 170 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - - s |
| Série | LBX (AYH1) (od 02/24) |
| Začátek výroby | AYH1 |
| Začátek výroby modelu | LBX |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1560mm |
| Šířka | 2029mm |
| Délka | 4190mm |
| Rozvor | 2580 mm |
| Objem kufru | 332 / - l |
| Hmotnost | 1280 - -/1755 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 4 - -l/100km |
| Město | 3 l/100km |
| Mimo město | 3 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 800 000 Kč - 800 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 750 - - kg |
| Nebrzděný | 650 - - kg |
Luik, Brugge, destinace X: roadtrip Lexusem LBXAutoRAI
- Spotřeba 1 na 20 na dálnici
- Prémiová kvalita interiéru
- Vynikající podvozek a řízení
- Vysoká cena za B-segment
- Omezený zavazadlový prostor
- Malé prostory pro odkládání
Testováno v roce 2024