Italská automobilka Fiat nabízí celkem 18 modelů, namátkově třeba 600 Hybrid, 600e, Grande Panda Hybrid, Grande Panda Elektro nebo 500 Hybrid. 600 Hybrid patří s délkou 4,178 metru k těm menším, šířka je pak 1,779 m, výška 1,525 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
600 Hybrid se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – 600 Hybrid je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 109 nebo 143 koní. Nejsilnější z nich (1.2 T3 Hybrid DCT) dosahuje maximální rychlosti 200 km/h a na stovku se dostane za 8 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou 1.2 T3 Hybrid DCT.600 Hybrid se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Fiat 600 Hybrid k dispozici zvýhodněná cena od 499 900 Kč, což představuje úsporu 100 000 Kč (17 %) oproti běžné ceníkové ceně. Akční cena 600 Hybrid.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.2 T3 Hybrid DCT ve výbavě Pop platili přibližně 6 192 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 143 140 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Fiat 600 Hybrid je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Fiat Finance v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 7 kusů modelu Fiat 600 Hybrid, z toho 5 nových a 2 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 128 kusů.
Značka Fiat získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,5 z 10 a obsadila 23. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 81 kW - 107 kW |
| Maximální rychlost | 184 - 200 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 8 - 10 s |
| Série | 600 (FH1) (od 01/24) |
| Začátek výroby | FH1 |
| Začátek výroby modelu | 600 1.2 T3 Hybrid |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1525mm |
| Šířka | 1981mm |
| Délka | 4178mm |
| Rozvor | 2557 mm |
| Objem kufru | 385 / - l |
| Hmotnost | 1355 - -/1782 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 3 - 4 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 599 900 Kč - 629 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1100 - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |