Francouzská automobilka DS nabízí celkem 5 modelů: DS 3, DS 3 E-Tense, DS 7, N°8 nebo N°4. DS 7 patří s délkou 4,593 metru k těm menším, šířka je pak 1,891 m, výška 1,625 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
DS 7 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou BlueHDi 130 automat. DS 7 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například jihokorejská automobilka KGM nabízí Musso s motorem 2.2 Diesel Core 4WD za 1 014 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za BlueHDi 130 automat ve výbavě Performance Line+ BlueHDi 130 platili přibližně 10 373 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 239 860 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu DS 7 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 11 kusů modelu DS 7, z toho 6 nových a 5 ojetých. Podobný počet registrací měly Nissan Interstar VAN (11 kusů), Nissan Micra (11 kusů) nebo Hyundai IONIQ 5 (11 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 84 kusů.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal DS 7 hodnocení 7,4 z 10. Značka DS celkově obsadila 36. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,2.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 96 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 195 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - - s |
| Série | DS 7 (J) (od 11/22) |
| Začátek výroby | J |
| Začátek výroby modelu | BlueHDi 130 |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1625mm |
| Šířka | 2098mm |
| Délka | 4593mm |
| Rozvor | 2738 mm |
| Objem kufru | 555 / - l |
| Hmotnost | 1651 - -/2050 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 190 |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 6 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 70 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 004 900 Kč - 1 004 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1450 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |