Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Francouzská automobilka DS nabízí celkem 5 modelů: DS 3, DS 3 E-Tense, DS 7, N°8 nebo N°4. N°8 patří s délkou 4,82 metru k těm větším, šířka je pak 1,92 m, výška 1,58 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
N°8 se vyrábí ve třech různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Short Range. Vůz DS N°8 lze sehnat jak ve variantě s pohonem předních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací Long Range AWD a příplatek oproti nejlevnější dvoukolce je 281 tisíc Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Short Range platili přibližně 15 648 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 361 760 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu DS N°8 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu DS N°8.
Za posledních 5 měsíců (od října 2025) bylo celkem registrováno 6 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka DS získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,2 z 10 a obsadila 36. místo z 39 značek.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 190 kW - 276 kW |
| Maximální rychlost | 190 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5 - 7 s |
| Série | N°8 (K) (od 07/25) |
| Začátek výroby | K |
| Začátek výroby modelu | N°8 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1580mm |
| Šířka | 2099mm |
| Délka | 4820mm |
| Rozvor | 2900 mm |
| Objem kufru | 621 / - l |
| Hmotnost | 2132 - 2289/2640 - 2800 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | 155 |
| Kombinovaná | 15 - 17l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 550 - 749 km |
| Dojezd WLTP | 550 - 749 km |
| Dojezd město | 664 - 908 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 73 - 97 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 516 000 Kč - 1 797 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1450 - 1600 kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Testováno v roce 2025