Francouzská automobilka DS nabízí celkem 5 modelů: DS 3, DS 3 E-Tense, DS 7, N°8 nebo N°4. DS 3 patří s délkou 4,118 metru k těm menším, šířka je pak 1,791 m, výška 1,534 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
DS 3 se vyrábí v jediné motorizaci. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – DS 3 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 143 koní. Nejsilnější z nich (Hybrid 145 eDCT-6) dosahuje maximální rychlosti 196 km/h a na stovku se dostane za 9 sekund.
Dostupná je verze se šestistupňovou automatickou převodovkou Hybrid 145 eDCT-6. DS 3 se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Ford nabízí Transit Connect VAN s motorem 2.0 EcoBlue AWD automat za 865 150 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Hybrid 145 eDCT-6 platili přibližně 8 908 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 205 960 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu DS 3 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V prosinci 2025 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu DS 3.
Za posledních 12 měsíců (od října 2024) bylo celkem registrováno 25 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka DS získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 6,2 z 10 a obsadila 36. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 107 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 196 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 9 - - s |
| Série | DS 3 (U) (od 01/23) |
| Začátek výroby | U |
| Začátek výroby modelu | DS 3 Hybrid 145 |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1534mm |
| Šířka | 1988mm |
| Délka | 4118mm |
| Rozvor | 2558 mm |
| Objem kufru | 350 / - l |
| Hmotnost | 1249 - -/1715 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 170 |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 3 l/100km |
| Mimo město | 4 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 70 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 863 000 Kč - 863 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1200 - - kg |
| Nebrzděný | 640 - - kg |
S více než 3 000 € slevou, navíc výbavou a štítkem ECO, je tento SUV rival Lexusu LBX prémiovou výhodou.Motor.es
- Plynulý a pohodlný jízdní komfort
- Prostorný interiér s dostatkem místa pro nohy
- Efektivní spotřeba paliva pro vůz této velikosti
- Postrádá některé pokročilé bezpečnostní prvky, které nabízejí konkurenti.
- Při předjíždění na dálnici může motor působit nedostatečně výkonný.
- Omezený zavazadlový prostor ve srovnání s ostatními vozy ve své třídě.
- Některé materiály v interiéru působí levně a nejsou na úrovni konkurence.