Jihokorejská automobilka Hyundai nabízí celkem 16 modelů, namátkově třeba Bayon, Boulder, Inster, IONIQ 5 nebo IONIQ 5 N. Bayon patří s délkou 4,18 metru k těm menším, šířka je pak 1,775 m, výška 1,5 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Bayon se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026. Základní výbava Start startuje na 495 990 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Bayon je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 89 koní. Nejsilnější z nich (1.0 T-GDI) dosahuje maximální rychlosti 174 km/h a na stovku se dostane za 11 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou 1.0 T-GDI DCT. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 40 tisíc. Bayon se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Duster s motorem hybrid-G 150 4x4 za 645 900 Kč.
V současné době je na Hyundai Bayon k dispozici zvýhodněná cena od 460 990 Kč, což představuje úsporu 35 000 Kč (7 %) oproti běžné ceníkové ceně. Prémie 35000 + výkupní bonus 30000.
Aktuální generace Hyundai Bayon je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 1.0 T-GDI ve výbavě Start platili přibližně 5 120 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 118 410 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Hyundai Bayon je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Hyundai Tarif v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 72 kusů modelu Hyundai Bayon. Podobný počet registrací měly Toyota Proace City VAN (72 kusů), Volkswagen T-Cross (72 kusů) nebo Renault Kangoo (72 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 976 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Hyundai Bayon hodnocení 8,5 z 10. Značka Hyundai celkově obsadila 12. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,1.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Hyundai dlouhodobou průměrnou poruchovost 27,2 % (12. z 14 značek v žebříčku).
Uživatelé nejčastěji porovnávají Hyundai Bayon s modely KIA Stonic, Hyundai Kona, MG ZS, Škoda Kamiq nebo Dacia Sandero Stepway.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 66 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 172 - 174 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - 13 s |
| Série | Bayon (BC3) (od 06/24) |
| Začátek výroby | BC3 |
| Začátek výroby modelu | Bayon 1.0 T-GDI |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1500mm |
| Šířka | 2040mm |
| Délka | 4180mm |
| Rozvor | 2580 mm |
| Objem kufru | 411 / - l |
| Hmotnost | 1175 - 1200/1635 - 1650 Kg |
| Poloměr otáčení | 10 |
| Světlá výška | 165 |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 7 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 70 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 495 990 Kč - 535 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 910 - - kg |
| Nebrzděný | 450 - - kg |
Nový Bayon dobře jezdí a ze svých rozměrů vytěží maximumAutoBild
- Tichý a úsporný motor (6,7 l/100 km)
- Lehké řízení a dobré chování vozu
- Příjemné odpružení a komfortní sedačky
- Malý zavazadlový prostor (411-1205 l)
- Slabá tažná kapacita (910 kg)
- Motor hlučný při vyšších otáčkách