Škoda KamiqŠkoda Kamiq
Porovnat

Škoda
Kamiq

379 900 Kč
ceníková cena od

Škoda Kamiq - co víme a nevíme

Trh s osobními automobily je stále více zásobován malými SUV modely - v uplynulých dvou letech tato kategorie vzrostla o necelých 30 procent. Letos tedy i naše mladoboleslavská Škodovka představila malé SUV s názvem Škoda Kamiq.

Další Škodovka je na světě

V únoru 2019 byla v Mladé Boleslavi představena Škoda Kamiq, díky které se rozrůstá nabídka malých SUV vozů pro evropský trh.

Pokud se budete ptát, čemu vděčí za svůj název, opět můžete vsadit na Inuity. Podobně jako již dříve pojmenované auta Kodiaq a Karoq, i název Kamiq vychází z inuitského jazyka, kterým se hovoří například na severu Kanady či v Grónsku. A co název vyjadřuje? Slovo kamiq by se dalo přeložit jako stav, kdy něco „padne jako ulité“, a to za všech okolností. Charakteristika pro auto jako stvořená.

„Při rozšíření nabídky vozů SUV nesázíme pouze na jednotný designový jazyk. Jednotnost jmen obsahujících písmena K a Q také zdůrazňuje pocit sounáležitosti. Díky tomu si vůz s ničím nespletete. Slovo KAMIQ znamená v jazyce Inuitů něco, co je zcela přirozené a má svůj vlastní charakter. To k tomuto vozu skvěle sedí,“ dodává k názvu vozidla člen představenstva společnosti Škoda Auto, Alain Favey, který se značce stará o marketing a prodej.  

I když již sociální sítě zaplnily meme, ve kterých se nabízí další pojmenování příštích Škodovek jako Kokodáq, Kominíq, Sorryjaq, Náklaďáq, Majáq, Vodníq, Zahradníq, Sněhuláq nebo Stěhováq, pochopitelně doplněny vtipnými obrázky, tato lidská tvořivost je pro Škodovku jakousi neplacenou reklamou.

Moderní SUV

Vraťme se však ke Kamiqu – ten totiž v sobě spojuje klasické přednosti vozu SUV v podobě zvýšené světlé výšky a pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu. V nové Škodovce se dočkáte také nejmodernějších asistenčních a infotainment systémů, emocionálním designem a nečekaně prostorným interiérem.

Tyto znaky, včetně zabudovaných prvků Simply Clever jako je elektricky otevírané víko kufru, jasně splňují vysoké standardy lifestylově orientovaných zákazníků, pro které je tento vůz určen. Dočkáte se tedy adaptivního tempomatu nebo asistenta Front Assist, který dokáže udržet vůz v jízdním pruhu. Samozřejmostí je také parkovací asistent nebo automatické tlumení dálkových světel.  

První městské SUV od Škodovky

O nové škodovce uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Auto, pan Bernhard Maier, toto: „Modelem KAMIQ rozšiřujeme naši úspěšnou nabídku vozů SUV na evropském trhu. ŠKODA KAMIQ – naše první městské SUV – nadchne pro značku ŠKODA nové zákazníky, a je tak důležitou součástí modelové ofenzívy značky ŠKODA. KAMIQ zajímavě kombinuje vysokou pozici sedadel, typickou pro vozy SUV, s dobrým výhledem z vozu, dynamické jízdní vlastnosti, emocionální design, vysokou úroveň bezpečnosti a nejmodernější možnosti konektivity. Díky velkorysému prostoru a mnoha Simply Clever prvkům však zůstává typickým vozem ŠKODA.“

Pár slov o vzhledu a prostoru

V podobně úspěšné linii, jako již předchozí představené automobily Kodiaq a Karoq, pokračuje i nová Škoda Kamiq. Typickým prvkem jsou zde dvoudílné přední světlomety, ve kterých jsou světla pro denní svícení umístěna nahoře. Tyto prvky naleznete již ve standardu. Jako první ze Škodovek má Kamiq dynamická směrová světla vpředu i vzadu.

Na přídi nového vozu si všimnete charakteristické masky chladiče s dvojitými lamelami. Terénní vzhled je zdůrazněn pomocí robustního předního spoileru. Díky vysoké kapotě motoru a šestnácti až osmnáctipalcovým kolům působí vůz dynamicky a mohutně. Tento dojem je umocněn linií střechy a velkou světlou výškou. Při pohledu z boku dominují vyvážené proporce a sportovní vzhled automobilu.

Délka nové Škodovky je 4 241 mm, šířka 1 793 mm a výška 1 531 mm. Rozvor je komfortní a měří 2 651 mm, což ocení především cestující na zadních sedadlech. Co se týče prostoru, je pro automobily Škoda typické, že jsou dosti prostorné – podobně je tomu i u tohoto modelu.

Oproti předchozímu modelu Scala můžete pozorovat také více místa nad hlavou – a to o plných 20 centimetrů. Zavazadlový prostor nabízí obsah 400 litrů. Když sklopíte zadní sedadla, můžete využívat prostor 1395 litrů, a na přání se vám dostane také sklopného sedadla spolujezdce, díky kterému můžete převážet předměty dlouhé i přes dva metry.

Interiér nového vozu se kromě prostornosti vyznačuje také komfortní výbavou, na kterou jsme byli dosud zvyklí z vozů vyšších tříd. Jedná se například o vyhřívané čelní sklo nebo vyhřívaný volant. Na přání je pak také možné zvolit vyhřívaná přední i zadní sedadla.

Co najdete pod kapotou?

U všech motorů, které Škoda Kamiq nabízí, je přímé vstřikování, turbodmychadlo, Start-Stop systém a rekuperace brzdné energie. Motory splňují přísnou emisní normu Euro 6d-TEMP.

Co se týče podvozku, Kamiq se vyznačuje světlou výškou o 36 mm vyšší než u Scaly. Spojuje v sobě přednosti SUV s dynamickými jízdními vlastnostmi kompaktního vozu. Na přání je možno zajistit systém Sport Chassis Control, a využít tak sportovní podvozek o 10 mm nižší, ale také kromě režimu Normal použít režim Sport, který se vyznačuje tužší charakteristikou tlumičů. Mezi těmito nastaveními může řidič dle libosti přepínat, tlumiče jsou ovládány elektronicky.

Škoda Kamiq nabízí čtyři jízdní režimy – Normal, Eco, Sport a Individual.

Vůz Škoda Kamiq jistě osloví nové a mladší zákazníky, kteří preferují moderní a dobrodružný život. Terénní vzhled a důraz na vysokou úspornost vozidla umožní tomuto modelu plnohodnotné zařazení na přední příčky mezi městskými SUV vozidly.

Motory

Motory budou jistě zajímavou kapitolou - Fabia už má jen výhradně benzinové tříválce,  stejně tak nastupuje na trh i Volkswagen T-Cross - výhradně s 85kW 1.0TSI. Lze očekávat, že to bude i základní motor Kamiqu, a to v kombinaci s šestistupňovým manuálem a 7 stupňovým automatem DSG.

Arona je na tom o poznání lépe - kromě zmíněného jednolitrového motoru má v nabídce také naftu - 1.6 TDI o výkonu 115 koní a hlavně také výkonnější benzínový motor 1.5 TSI Evo o výkonu 150 koní, který s malou Aronou dovede pěkně zahýbat - na stovku se dostane za 8,3 vteřiny a pojí se výhradně s výbavou FR. Pokud by v novém modelu od Škody tento motor přistál, jednalo by se tak nejspíše o Kamiq Sportline.

Nové nejmenší SUV od Škodovky - Kamiq - rozměry

Technické parametry

Motor

PalivoCNGdieselbenzín
Převodovkaa, m
Poháněná nápravaFWD
Výkon66 kW - 110 kW
Maximální rychlost- - - Km/h
Zrychlení na 100 Km/h- - - s

Model

Série-
Začátek výroby-
Začátek výroby modelu-
Třída vozidla-
Interní označení výrobce-

Rozměry

Výška1531mm
Šířka1793mm
Délka4241mm
Rozvor2651 mm
Objem kufru400 / 1395 l
Hmotnost - -/
- - - Kg
Poloměr otáčení-
Světlá výška-
Přední nájezdový úhel-
Zadní nájezdový úhel-
Přechodový úhel-
Stoupavost-
Hloubka brodění-

Spotřeba

Kombinovaná - - -l/100km
Ve městě- - - l/100km
Mimo město- - - l/100km
Emisní normaEuro 6
CO2- g/km

Karoserie

typsuvcrossover
Počet míst5
Počet dveří5
Zatížení střechy-
Přední brzdy-
Zadní brzdy-
Přední odpružení-
Zadní odpružení-

Asistenční systémy

Adaptivní brzdová světla-
Systém nouzového brzdění-
Parkovací senzory-
Kontrola trakce-
Typ monitorování tlaku v pneumatikách-
Navigační systém-

Cena

Cena379 900 Kč -
484 900 Kč
Minimální výbava

Přívěs

Brzděný- - - kg
Nebrzděný- - - kg

Motorizace

1,0 TSI/70 kW
Palivobenzín
Převodovkamanuál (5)
PohonFWD
Objem1 l
Max. rychlost0 km/h
Spotřeba0 l
Zrychlení0 s
Výkon70 kW
Cenaod 379 900 Kč
Zobrazit motorizaci
1,0 TSI/85 kW
Palivobenzín
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem1 l
Max. rychlost0 km/h
Spotřeba0 l
Zrychlení0 s
Výkon85 kW
Cenaod 404 900 Kč
Zobrazit motorizaci
1,5 TSI/110 kW
Palivobenzín
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem1.5 l
Max. rychlost0 km/h
Spotřeba0 l
Zrychlení0 s
Výkon110 kW
Cenaod 439 900 Kč
Zobrazit motorizaci
1,0 TSI/85 kW AP
Palivobenzín
Převodovkaautomat (7)
PohonFWD
Objem1 l
Max. rychlost0 km/h
Spotřeba0 l
Zrychlení0 s
Výkon85 kW
Cenaod 444 900 Kč
Zobrazit motorizaci
1,5 TSI/110 kW AP
Palivobenzín
Převodovkaautomat (7)
PohonFWD
Objem1.5 l
Max. rychlost0 km/h
Spotřeba0 l
Zrychlení0 s
Výkon110 kW
Cenaod 479 900 Kč
Zobrazit motorizaci
1,6 TDI/85 kW
Palivodiesel
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem1.6 l
Max. rychlost0 km/h
Spotřeba0 l
Zrychlení0 s
Výkon85 kW
Cenaod 444 900 Kč
Zobrazit motorizaci
1,6 TDI/85 kW AP
Palivodiesel
Převodovkaautomat (7)
PohonFWD
Objem1.6 l
Max. rychlost0 km/h
Spotřeba0 l
Zrychlení0 s
Výkon85 kW
Cenaod 484 900 Kč
Zobrazit motorizaci
1,0 G-TEC/66 kW
PalivoCNG
Převodovkamanuál (6)
PohonFWD
Objem1 l
Max. rychlost0 km/h
Spotřeba0 l
Zrychlení0 s
Výkon66 kW
Cenaneznámá
Zobrazit motorizaci

Kolik doopravdy stojí Škoda Kamiq? Poptejte dealery přes Autohled a
buďte si jisti, že máte tu nejlepší cenu

Získat nejlepší cenu

Galerie

 
0
Porovnávač
TOPlist