Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba i3, i5, i5 M Performance, i7 nebo i7 M Performance. Řada 5 M5 patří s délkou 5,096 metru k těm větším, šířka je pak 1,97 m, výška 1,51 m. Hodnoty průměrného sedanu jsou pak 4,93 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,47 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je oddělen zavazadelník od prostoru pro cestující.
Řada 5 M5 se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 5 M5 je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 717 koní. Nejsilnější z nich (M5 xDrive Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou M5 xDrive Steptronic. Řada 5 M5 je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace BMW Řada 5 M5 je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M5 xDrive Steptronic platili přibližně 39 008 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 901 860 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 5 M5 je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 13 kusů modelu BMW Řada 5 M5, z toho 7 nových a 6 ojetých. Podobný počet registrací měly MINI Countryman (13 kusů), Mitsubishi Eclipse Cross (13 kusů) nebo BYD Dolphin Surf (13 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 148 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 535 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | Řada 5 (G90) (od 11/24) |
| Začátek výroby | G90 |
| Začátek výroby modelu | M5 |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1510mm |
| Šířka | 2156mm |
| Délka | 5096mm |
| Rozvor | 3006 mm |
| Objem kufru | 466 / - l |
| Hmotnost | 2510 - -/2940 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 115 |
| Kombinovaná | 1 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 69 km |
| Dojezd WLTP | 69 km |
| Dojezd město | 74 km |
| Kapacita baterie hrubá | 22 kWh |
| Kapacita baterie netto | 18 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 779 100 Kč - 3 779 100 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |