Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2025
Automobilka Lucid nabízí celkem 2 modely: Gravity nebo Air. Gravity patří s délkou 5,035 metru k těm větším, šířka je pak 2 m, výška 1,658 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
Gravity se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Dual Motor Touring AWD. Gravity je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Dual Motor Grand Touring AWD ve výbavě reference platili přibližně 31 369 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 725 280 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Lucid Gravity je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
U SUV vás jistě bude zajímat i objem kufru. Lucid Gravity disponuje objemem 780 litrů, resp. 1592 litrů při sklopených zadních sedadlech. Za stejnou nebo nižší cenu toho nejvíce uvezete v těchto vozech: Chrysler Pacifica (915 litrů), MHERO 817 (828 litrů), Tesla Model 3 (594 litrů), XPeng G6 (571 litrů) nebo Voyah Free (560 litrů)
Lucid Gravity se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací Dual Motor Grand Touring AWD – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 418 kW - 617 kW |
| Maximální rychlost | 217 - 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - 4 s |
| Série | Gravity (G1) (od 01/26) |
| Začátek výroby | G1 |
| Začátek výroby modelu | Gravity Dual Motor |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1658mm |
| Šířka | 2195mm |
| Délka | 5035mm |
| Rozvor | 3035 mm |
| Objem kufru | 780 / 1592 l |
| Hmotnost | 2522 - 2684/3320 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 176 |
| Kombinovaná | 18 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 545 - 748 km |
| Dojezd WLTP | 545 - 748 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 89 - 123 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 95 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 597 000 Kč - 3 039 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 - 2500 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Recenzent vyjadřuje velké nadšení z flexibility interiéru a praktičnosti sedmimístného uspořádání. Lucid Gravity ho zaujal především možností vytvořit zcela rovnou plochu díky promyšlenému a automatizovanému mechanismu skládání sedadel.Autogefühl Deutsch
- Automatizované sklápění sedadel druhé i třetí řady
- Sedm míst s variabilním interiérem
- Imponující záběr systému folding
- Vysoká cena od 99 900 EUR
- Kratší klip bez jízdního hodnocení
Testováno v roce 2025