Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Nugget, Transit VAN, E-Transit VAN, Transit Kombi nebo Tourneo Custom. Transit Connect VAN patří s délkou 4,5 metru k těm menším, šířka je pak 1,855 m, výška 1,856 m.
Transit Connect VAN se vyrábí ve čtyřech různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Trend startuje na 745 360 Kč, model je dostupný v 4 různých výbavách.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou 2.0 EcoBlue automat. Vůz Ford Transit Connect VAN lze sehnat jak ve variantě s pohonem předních kol, tak i s pohonem všech kol. Ten se pojí s motorizací 2.0 EcoBlue AWD automat.
V současné době je na Ford Transit Connect VAN k dispozici zvýhodněná cena od 666 710 Kč, což představuje úsporu 78 650 Kč (11 %) oproti běžné ceníkové ceně. Zvýhodnění až 65 000 Kč bez DPH. Nabídka platí do 31. března 2026.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za 2.0 EcoBlue ve výbavě Trend platili přibližně 7 694 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 177 920 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Transit Connect VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel Benzín |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 110 kW |
| Maximální rychlost | 175 - 186 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - 13 s |
| Série | Transit Connect (SK) Kastenwagen (od 05/24) |
| Začátek výroby | SK |
| Začátek výroby modelu | Transit Connect 2.0 EcoBlue |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1856mm |
| Šířka | 2100mm |
| Délka | 4500mm |
| Rozvor | 2755 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1477 - 1694/2220 - 2400 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 160 |
| Kombinovaná | 5 - 18l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 118 km |
| Dojezd WLTP | 118 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 745 360 Kč - 1 063 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |