Crashtest Euro NCAP
Testováno v roce 2022
Americká automobilka Tesla nabízí dohromady 4 modely: Model S, Model 3, Model X nebo Model Y. Model S patří s délkou 5,021 metru k těm větším, šířka je pak 1,987 m, výška 1,431 m. Rozměry průměrného hatchbacku jsou pak 4,19 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie automobilů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
Model S se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou Plaid. Model S je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Plaid ve výbavě Standard platili přibližně 30 347 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 701 640 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Tesla Model S je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 29 kusů modelu Tesla Model S, z toho 2 nové a 27 ojetých. Podobný počet registrací měly Renault R5 (29 kusů), Porsche 911 Carrera Coupé (29 kusů) nebo BAIC Beijing X55 (29 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od října 2024) bylo celkem registrováno 175 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Tesla Model S hodnocení 5,6 z 10. Značka Tesla celkově obsadila 6. místo z 39 hodnocených značek se skóre 8,4.
Americký elektrický průkopník se ve své vrcholné třímotorové verzi Plaid s oslnivým výkonem 1020 koní zapsal do povědomí jako ten vůbec nejrychlejší a dost možná nejzábavnější sedan na planetě, který svou drtivou dynamikou s přehledem zahanbí i tradiční benzinové supersporty. I ve starších dvoumotorových specifikacích, jakou je například dodnes velmi populární a prověřená varianta 100D, auto boduje bezkonkurenčním reálným dojezdem, vynikající sítí rychlonabíječek a propracovaným interiérem, jenž udává technologické
Uživatelé nejčastěji porovnávají Tesla Model S s modely Tesla Model 3 nebo Mazda 3.
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 44× v letech 2013–2026 napříč 18 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 128 Wh/km (dosah 712 km) (LR Palladium, 2022), při 120 km/h 197 Wh/km (dosah 468 km) (LR Palladium), 1000km challenge 8 h 55 min (průměr 112,1 km/h) (LR Palladium, 2023), špičkový výkon DC nabíjení 250 kW (LR Palladium Feb 2023, 2023). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 493 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 240 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | Model S (004) (od 12/22) |
| Začátek výroby | 004 |
| Začátek výroby modelu | Model S |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1431mm |
| Šířka | 2189mm |
| Délka | 5021mm |
| Rozvor | 2960 mm |
| Objem kufru | 799 / - l |
| Hmotnost | 2092 - -/2534 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 160 |
| Kombinovaná | 14 - -l/100km |
| Město | 14 l/100km |
| Mimo město | 14 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 744 km |
| Dojezd WLTP | 744 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 100 kWh |
| Kapacita baterie netto | 95 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS NEBO TESLA SUPERCHARGER |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 940 000 Kč - 2 940 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |
Žhavá Genesis GV60 Magma míří na Macan s výkonem 641 koníAutocar
- Prostorný interiér s pohodlnými sedadly
- Dobrá spotřeba paliva ve své třídě
- Plynulá ovladatelnost a řízení
- Omezený objem zavazadlového prostoru v kufru
- Některé plastové materiály použité v interiéru působí lacině
- Hluk motoru může být při vyšších rychlostech patrný
- Rozhraní infotainment systému není uživatelsky přívětivé
Jeep Recon odhalen jako EV ve stylu Wranglera s 670 koníAutocar
- Prostorný interiér s dostatkem místa pro cestující i náklad.
- Plynulá a pohodlná jízda, skvělá na dlouhé cesty.
- Působivá spotřeba paliva pro auto této velikosti.
- Neuspokojivé zrychlení a výkon ve srovnání s ostatními vozy ve své třídě.
- Jednoduchý exteriér nemusí na silnici zaujmout.
- Omezené možnosti přizpůsobení interiéru i exteriéru.
- Vyšší cena než někteří konkurenti na trhu.
Subaru 'Brataroo' Gymkhana auto přináší 670 koní a aktivní aerodynamikuAutocar
- Pohodlný a prostorný interiér
- Hladká a tichá jízda
- Dobrá spotřeba paliva
- Slabé zrychlení
- Podprůměrné řízení
- Žádná možnost manuálního řazení
- Nezáživný exteriér
Dacia připravuje nové kombi, aby konkurovala Škoda OctaviaAutocar
- Pohodlný a prostorný interiér
- Plynulá a tichá jízda
- Dobrá spotřeba paliva
- Nemá silné zrychlení
- Některé levné materiály v interiéru
- Omezený výběr barev
- Vyšší než průměrná cena
Nedělejte si domněnky o řidiči toho superauta s výkonem 1000 koní.Autocar
- Luxusní a pohodlný interiér
- Plynulý a výkonný výkon motoru
- Vynikající ovladatelnost a řízení
- Vysoká cena ve srovnání s konkurencí
- Omezená palivová účinnost
- Některé bezpečnostní prvky jsou dostupné jen jako drahé doplňky
- Složitý infotainment systém
Jaecoo 8 SUV dorazí do Velké Británie příští rok jako konkurent Škoda KodiaqAutocar
- Pohodlný interiér se prostornými zadními sedadly
- Vynikající spotřeba paliva ve své třídě
- Plynulá a tichá jízda na dálnici
- Chybí výkon v určitých jízdních situacích.
- Průměrná ovladatelnost a pocit z řízení.
- Omezený zavazadlový prostor ve srovnání s konkurencí.
- Některé levné materiály používané v kabině.
Testováno v roce 2022