Tesla Model S ve verzi Plaid je luxusní automobil s elektrickým pohonem o výkonu 493 kW (670 koní). Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3 sekundy a maximální rychlost je 240 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 235,7 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 95 kWh (netto) umožňuje dojezd až 744 km dle WLTP při kombinované spotřebě 14 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 5 021 mm, šířkou 1 987 mm a výškou 1 431 mm (rozvor 2 960 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 799 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 092 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 534 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 600 kg. Světlá výška 160 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Tesla Model S Plaid startuje na 2 860 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | Plaid |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 493 kW |
| Maximální rychlost | 240 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 s |
| Série | Model S (004) (od 12/22) |
| Začátek výroby | 004 |
| Začátek výroby modelu | Model S |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1431mm |
| Šířka | 2189mm |
| Délka | 5021mm |
| Rozvor | 2960 mm |
| Objem kufru | 799 / - l |
| Hmotnost | 2092 / 2534 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 160 |
| Kombinovaná | 14l/100km |
| Město | 14 l/100km |
| Mimo město | 14 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 744 km |
| Dojezd WLTP | 744 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 100 kWh |
| Kapacita baterie netto | 95 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS NEBO TESLA SUPERCHARGER |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 615 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 30 min. (DC nabíjecí stanice 250,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 860 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1600 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |