Německá automobilka Audi nabízí celkem 34 modelů, namátkově třeba A3 allstreet, A3 Sportback, A5, A6 e-tron Sportback nebo RS3 Sportback. S6 e-tron Sportback patří s délkou 4,928 metru k těm větším, šířka je pak 1,923 m, výška 1,465 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
S6 e-tron Sportback se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z května 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou S6 Sportback e-tron quattro. S6 e-tron Sportback je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za S6 Sportback e-tron quattro ve výbavě S6 Sportback platili přibližně 26 609 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 615 180 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Audi S6 e-tron Sportback je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Audi Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Audi S6 e-tron Sportback se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací S6 Sportback e-tron quattro – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 2 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
V červenci 2025 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Audi S6 e-tron Sportback.
Za posledních 3 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 3 kusy. S klesajícím trendem registrací.
Značka Audi získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,7 z 10 a obsadila 18. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Audi dlouhodobou průměrnou poruchovost 19,2 % (2. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 405 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 240 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | A6 (GH) (od 09/24) |
| Začátek výroby | GH |
| Začátek výroby modelu | S6 Sportback e-tron |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1465mm |
| Šířka | 2137mm |
| Délka | 4928mm |
| Rozvor | 2951 mm |
| Objem kufru | 502 / - l |
| Hmotnost | 2400 - -/2870 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 16 - -l/100km |
| Město | 12 l/100km |
| Mimo město | 13 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 661 km |
| Dojezd WLTP | 661 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 100 kWh |
| Kapacita baterie netto | 94 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 577 900 Kč - 2 577 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2100 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |