Jihokorejská automobilka Hyundai nabízí celkem 16 modelů, namátkově třeba i20, i30, IONIQ 3, IONIQ 6 N nebo Bayon. IONIQ 6 N patří s délkou 4,935 metru k těm větším, šířka je pak 1,94 m, výška 1,495 m. Hodnoty průměrného hatchbacku jsou pak 4,18 m na délku, 1,78 m na šířku a 1,48 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde je prostor pro cestující a pro zavazadla spojený, tj. zadní dveře poskytují přístup do zavazadelníku. V zásadě se tvarem neliší od vozů combi, liší se hlavně velikostí zavazadelníku a absencí třetí řady oken. Vozy kombi jsou tak praktičtější, hatchbacky zase vynikají v kompaktnosti a jsou vhodnější do města.
IONIQ 6 N se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Základní výbava N startuje na 1 799 990 Kč, model je dostupný v 2 různých výbavách.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou N. IONIQ 6 N je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za N ve výbavě N platili přibližně 18 580 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 429 610 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Hyundai IONIQ 6 N je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Hyundai Tarif v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 6 kusů modelu Hyundai IONIQ 6 N, z toho 3 nové a 3 ojeté.
Za posledních 12 měsíců (od března 2025) bylo celkem registrováno 45 kusů.
Značka Hyundai získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Hyundai dlouhodobou průměrnou poruchovost 27,2 % (12. z 14 značek v žebříčku).
Norský youtuber Bjørn Nyland model otestoval celkem 5× v letech 2023 napříč 3 variantami a generacemi. Nejlepší naměřené hodnoty: při 90 km/h 149 Wh/km (dosah 504 km) (Ioniq 6 RWD), při 120 km/h 197 Wh/km (dosah 381 km) (Ioniq 6 RWD), 1000km challenge 9 h 30 min (průměr 105,3 km/h) (Ioniq 6 RWD, 2023), špičkový výkon DC nabíjení 231 kW (Ioniq 6 77 kWh). Závorka u každé hodnoty uvádí konkrétní variantu a rok testu — výsledky novější generace se proto mohou výrazně lišit od starších verzí. Data pocházejí z jeho veřejné testovací databáze, která obsahuje měření za pevně kontrolovaných podmínek (ustálená rychlost, GPS verifikace, zaznamenaný stav baterie).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 478 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 257 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | IONIQ 6 (CE) (od 04/26) |
| Začátek výroby | CE |
| Začátek výroby modelu | IONIQ 6 N |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1495mm |
| Šířka | 2144mm |
| Délka | 4935mm |
| Rozvor | 2965 mm |
| Objem kufru | 371 / - l |
| Hmotnost | 2241 - -/2635 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 141 |
| Kombinovaná | 18 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 487 km |
| Dojezd WLTP | 487 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 84 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 477 kg |
| Technologie baterie | Nikl-kobalt-mangan (NCM) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano (u části motorů) |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 799 990 Kč - 1 799 990 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |
Nový Hyundai IONIQ 6 N se stává špičkovým sportovním vozem s tímto paketem a stojí méně než si myslíš.Motor.es
- Výjimečný aerodynamický balíček s regulovatelným spoilerem poskytuje až 305 kg přítlaku
- Extrémní výkon 650 koní z dvou elektromotorů
- Karbonové komponenty snižují hmotnost a zlepšují dynamiku při vysokých rychlostech
- Omezený dojezd neodpovídá výkonu vozidla
- Balíček Performance Pack stojí přes 160 tisíc Kč
- Jedná se spíše o okruhové auto než pro každodenní používání