Tesla

Aktuální modely

Tesla Model 3
Cena od1 369 990 Kč
Palivaelektřina
Tesla Model Y
Cena od1 499 990 Kč
Palivaelektřina
Tesla Model S
Cena od2 877 900 Kč
Palivaelektřina
Tesla Model X
Cena od3 080 900 Kč
Palivaelektřina

Tesla

Tesla je kalifornská společnost neodmyslitelně spjatá s osobností spoluzakladatele Elona Muska. Doménou Tesly je produkce futuristických elektromobilů nabízejících nejnovější technologie, fenomenální výkon i vysokou šetrnost k životnímu prostředí.

O společnosti

Tesla Motors je akciová společnost zabývající se výrobou úložišti elektrické energie a elektromobily. V roce 2016 Tesla zaměstnávala přes 30 tisíc zaměstnanců, a to převážně ve svých závodech v Kalifornii. V roce 2015 byla nicméně v Nevadě zahájena stavba megalomanského projektu Gigafactory 1, kterou by měla následovat i Gigafactory 2 sídlící v Evropě.

Historie Tesly

Společnost Tesla Motors byla založena teprve v roce 2003 Martinem Eberharden a Marcem Tarpenningem v Kalifornii. Vize výkonných automobilů nevyužívajících fosilní paliva ihned na začátku zaujala řadu investorů včetně Elona Muska, díky jehož investicím z roku 2004 mohla společnost otevřít továrnu v Kalifornii. V roce 2009 odkoupila společnost Daimler AG 10 % akcií Tesly, načež o rok později společnost veleúspěšně vstoupila na technologickou burzu NASDAQ.

Současná image

Tesla je považována za do jisté míry futuristický projekt snažící se nabídnout moderní, výkonné a přitom k životnímu prostředí šetrné vozy. Aktuálně je největším odbytištěm vozů Severní Amerika, nicméně díky pobočce v Amsterdamu se Tesla úspěšně uchycuje i v Evropě. Ačkoliv v současné době nabízí společnost pouze ne zcela dostupné vozy vyšší třídy, po otevření Gigafactory by mělo následovat i uvedení dostupnějších vozů střední třídy.

0
Porovnávač
TOPlist