Francouzská automobilka Citroën nabízí celkem 23 modelů, namátkově třeba Berlingo MPV, C5 X, e-Berlingo, Ami nebo Berlingo VAN. Berlingo MPV patří s délkou 4,753 metru k těm větším, šířka je pak 1,848 m, výška 1,844 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,72 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,58 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Berlingo MPV se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z března 2026. Základní výbava M PLUS startuje na 650 000 Kč, model je dostupný v 6 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou MPV M BlueHDi 130 Plus EAT8. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 170 tisíc. Berlingo MPV se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například rumunská automobilka Dacia nabízí Bigster s motorem hybrid-G 150 4x4 EDC za 699 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za MPV BlueHDi 100 ve výbavě M PLUS platili přibližně 6 709 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 155 080 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Citroën Berlingo MPV je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 123 kusů modelu Citroën Berlingo MPV, z toho 72 nových a 51 ojetých. Tím se řadí jako 59. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Toyota Aygo X (125 kusů), Volvo XC90 (127 kusů) nebo Renault Clio (128 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od prosince 2024) bylo celkem registrováno 1 417 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Podle průzkumu spolehlivosti nizozemské spotřebitelské organizace Consumentenbond (2026) získal Citroën Berlingo MPV hodnocení 6,5 z 10. Značka Citroën celkově obsadila 35. místo z 39 hodnocených značek se skóre 6,3.
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 75 kW - 96 kW |
| Maximální rychlost | 171 - 184 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 11 - 13 s |
| Série | Berlingo (E) MPV (od 02/24) |
| Začátek výroby | E |
| Začátek výroby modelu | Berlingo MPV XL BlueHDi 100 |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1844mm |
| Šířka | 2107mm |
| Délka | 4753mm |
| Rozvor | 2975 mm |
| Objem kufru | 1050 / - l |
| Hmotnost | 1563 - 1616/2365 - 2375 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 5 - -l/100km |
| Město | 5 - 6 l/100km |
| Mimo město | 5 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 100 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 650 000 Kč - 820 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1000 - 1025 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |