Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 58 modelů, namátkově třeba Citan Mixto, Citan VAN, eCitan VAN, EQV nebo eSprinter VAN. Sprinter VAN patří s délkou 5,932 metru k těm větším, šířka je pak 1,993 m, výška 2,616 m.
Sprinter VAN se vyrábí v osmi různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Dostupná je verze s devítistupňovou automatickou převodovkou van CDI "30 Jahre Sprinter" 9G-TRONIC. Sprinter VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka Mercedes-Benz nabízí A s motorem A 250 4MATIC 8G-DCT za 1 089 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van CDI ve výbavě Sprinter VAN base platili přibližně 11 210 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 259 200 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz Sprinter VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 164 kusů modelu Mercedes-Benz Sprinter VAN, z toho 79 nových a 85 ojetých. Tím se řadí jako 40. nejregistrovanější vůz v ČR. Podobný počet registrací měly Renault Trafic VAN (165 kusů), Peugeot Boxer VAN (162 kusů) nebo KIA Stonic (162 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od února 2025) bylo celkem registrováno 1 359 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 84 kW - 140 kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Sprinter (W 907/910) (od 10/19) |
| Začátek výroby | W 907/910 |
| Začátek výroby modelu | Sprinter Kastenwagen Standard vysoká střecha 3,5t 311 CDI |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2616mm |
| Šířka | 2345mm |
| Délka | 5932mm |
| Rozvor | 3665 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2141 - 2421/3500 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 8 - 10l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | listové pery |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 817 000 Kč - 1 418 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |