Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 52 modelů, namátkově třeba EQV, eSprinter VAN, eVito VAN, eVito Tourer nebo Marco Polo. eSprinter VAN patří s délkou 6,967 metru k těm větším, šířka je pak 1,993 m, výška 2,616 m.
eSprinter VAN se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou eSprinter van. eSprinter VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem zadních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka BMW nabízí Řada 2 Active Tourer s motorem 225e Active Tourer xDrive Steptronic za 1 188 200 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za eSprinter van platili přibližně 12 242 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 283 040 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz eSprinter VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 8 kusů modelu Mercedes-Benz eSprinter VAN, z toho 7 nových a 1 ojetý.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 79 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 100 kW - 150 kW |
| Maximální rychlost | 90 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Sprinter (W 907/910) (od 03/20) |
| Začátek výroby | W 907/910 |
| Začátek výroby modelu | eSprinter Kastenwagen Lang vysoká střecha 3,5t 314 (56 kWh) |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2616mm |
| Šířka | 2345mm |
| Délka | 6967mm |
| Rozvor | 4325 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2536 - 2723/3500 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 15 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 27 - 28l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 202 - 211 km |
| Dojezd WLTP | 202 - 211 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 56 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | listové pery |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 186 000 Kč - 1 206 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |