Mercedes-Benz eSprinter VAN ve verzi eSprinter van je luxusní automobil s elektrickým pohonem o výkonu 150 kW (204 koní) a točivým momentem 400 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Maximální rychlost je 90 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 59,1 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 56 kWh (netto) umožňuje dojezd až 202 km dle WLTP při kombinované spotřebě 27 kWh/100 km.
S délkou 5 932 mm, šířkou 1 993 mm a výškou 2 331 mm (rozvor 3 665 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Pohotovostní hmotnost je 2 536 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 500 kg. Brzděný přívěs může vážit až 2 000 kg. Průměr otáčení činí 13 m.
Cena Mercedes-Benz eSprinter VAN eSprinter van startuje na 1 206 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | eSprinter van |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 150 kW |
| Maximální rychlost | 90 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | Sprinter (W 907/910) (od 03/20) |
| Začátek výroby | W 907/910 |
| Začátek výroby modelu | eSprinter Kastenwagen Standard Normaldach 3,5t 320 (56 kWh) |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2331mm |
| Šířka | 2345mm |
| Délka | 5932mm |
| Rozvor | 3665 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2536 / 3500 Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 27l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 202 km |
| Dojezd WLTP | 202 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 56 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 330 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 28 min. (DC nabíjecí stanice 115,0 kW) |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | listové pery |
| Zadní odpružení | listové pery |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 206 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2000 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |