Německá automobilka Volkswagen nabízí celkem 36 modelů, namátkově třeba Amarok, Caddy, Caravelle, Crafter nebo Golf. Amarok patří s délkou 5,402 metru k těm menším, šířka je pak 1,917 m, výška 1,884 m.
Amarok se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s desítistupňovou automatickou převodovkou Volkswagen Amarok 3.0 TDI 177kW 10AUT ve spojení s výbavou Style. Amarok je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Volkswagen Amarok 3.0 TDI 177kW 10AUT ve výbavě Style platili přibližně 11 624 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 268 728 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Volkswagen Amarok je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Volkswagen Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 30 kusů modelu Volkswagen Amarok, z toho 22 nových a 8 ojetých. Podobný počet registrací měly BMW i4 (30 kusů), BMW Řada 2 M2 Coupé (30 kusů) nebo Mazda CX-80 (30 kusů).
Za posledních 12 měsíců (od dubna 2025) bylo celkem registrováno 460 kusů.
Značka Volkswagen získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,4 z 10 a obsadila 25. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Volkswagen dlouhodobou průměrnou poruchovost 22,4 % (4. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 177 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 190 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | Pick-up |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1884mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 5402mm |
| Rozvor | 3270 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2359 - -/- - - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 10 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | 271 g/km |
| typ | pickup |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 126 152 Kč - 1 126 152 Kč |
| Minimální výbava | Style |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |