Audi Q3 Sportback v motorizaci Sportback 1.5 TFSI e-hybrid S tronic je vůz nižší střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 200 kW (272 koní) a točivým momentem 400 Nm. Motor o objemu 1,5 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 133,3 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 500 ot./min a točivý moment 400 Nm přichází už od 1 500 ot./min. Automatická převodovka má 6 stupňů a pohon směřuje na přední nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 215 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 105,3 kW na tunu (průměr kategorie: 84,7 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 1 l/100 km. Nádrž pojme 45 litrů, což vystačí přibližně na 4500 km.
S délkou 4 531 mm, šířkou 1 859 mm a výškou 1 566 mm (rozvor 2 681 mm) patří do kategorie Nižší střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 375 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 900 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 405 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 400 kg. Průměr otáčení činí 11 m.
Cena Audi Q3 Sportback Sportback 1.5 TFSI e-hybrid S tronic startuje na 1 304 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 28. 2. 2026. Stejný 1,5l benzínový motor o 200 kW najdete také v modelech Audi Q3, CUPRA Formentor, CUPRA Leon a dalších 7.
| Název | Sportback 1.5 TFSI e-hybrid S tronic |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5500 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 1500 RPM |
| Objem motoru | 1.5 l |
| Převodovka | a (6) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 200 kW |
| Maximální rychlost | 215 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | Q3 (FJ) Sportback (od 11/25) |
| Začátek výroby | FJ |
| Začátek výroby modelu | Q3 Sportback 1.5 TFSI e-hybrid |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1566mm |
| Šířka | 2087mm |
| Délka | 4531mm |
| Rozvor | 2681 mm |
| Objem kufru | 375 / - l |
| Hmotnost | 1900 / 2405 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Přední nájezdový úhel | 17 |
| Zadní nájezdový úhel | 25 |
| Kombinovaná | 1l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 1 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 118 km |
| Dojezd WLTP | 118 km |
| Dojezd město | 141 km |
| Kapacita baterie hrubá | 25 kWh |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 720 min. (AC zásuvka 230V 2,3 kW), 150 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 26 min. (DC nabíjecí stanice 50,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 304 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1400 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |