Německá automobilka BMW nabízí celkem 63 modelů, namátkově třeba i5 M Performance Touring, i5 Touring, Řada 3 M Performance Touring, Řada 3 M3 CS Touring nebo Řada 3 M3 Touring. Řada 3 M3 Touring patří s délkou 4,801 metru k těm větším, šířka je pak 1,903 m, výška 1,446 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,73 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,57 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
Řada 3 M3 Touring se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Řada 3 M3 Touring je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonu 523 koní. Nejsilnější z nich (M3 Competition Touring M xDrive Steptronic) dosahuje maximální rychlosti 250 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou M3 Competition Touring M xDrive Steptronic. Řada 3 M3 Touring je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace BMW Řada 3 M3 Touring je v prodeji od roku 2024.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za M3 Competition Touring M xDrive Steptronic platili přibližně 28 958 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 669 560 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu BMW Řada 3 M3 Touring je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing BMW Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Značka BMW získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka BMW dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,1 % (10. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 390 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 250 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 - - s |
| Série | Řada 3 (G81) (od 07/24) |
| Začátek výroby | G81 |
| Začátek výroby modelu | M3 Competition Touring |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1446mm |
| Šířka | 2068mm |
| Délka | 4801mm |
| Rozvor | 2857 mm |
| Objem kufru | 500 / - l |
| Hmotnost | 1940 - -/2370 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 123 |
| Kombinovaná | 10 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 2 805 400 Kč - 2 805 400 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |