BMW Řada 3 Touring v motorizaci 330e Touring Steptronic je vůz střední třídy s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 215 kW (292 koní) a točivým momentem 420 Nm. Motor o objemu 2 l a 4 válce (16 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 107,5 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 000 ot./min a točivý moment 420 Nm přichází už od 1 350 ot./min. Automatická převodovka má 8 stupňů a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6 sekund a maximální rychlost je 230 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 109,1 kW na tunu (průměr kategorie: 111,2 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 21 l/100 km. Nádrž pojme 40 litrů, což vystačí přibližně na 190 km.
S délkou 4 713 mm, šířkou 1 827 mm a výškou 1 448 mm (rozvor 2 851 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 410 litrů. Pohotovostní hmotnost je 1 970 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 420 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 500 kg. Světlá výška 141 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena BMW Řada 3 Touring 330e Touring Steptronic startuje na 1 537 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026. Stejný 2l benzínový motor o 215 kW najdete také v modelech BMW Řada 3.
| Název | 330e Touring Steptronic |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 4 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Řadový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5000 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 1350 RPM |
| Objem motoru | 2 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 215 kW |
| Maximální rychlost | 230 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 s |
| Série | Řada 3 (G21) Touring (od 07/24) |
| Začátek výroby | G21 |
| Začátek výroby modelu | 330e Touring |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1448mm |
| Šířka | 2068mm |
| Délka | 4713mm |
| Rozvor | 2851 mm |
| Objem kufru | 410 / - l |
| Hmotnost | 1970 / 2420 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 141 |
| Kombinovaná | 21l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 21 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 97 km |
| Dojezd WLTP | 97 km |
| Dojezd město | 101 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 19 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | 140 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 135 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 537 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |