Ford E-Transit Custom VAN ve verzi E-Transit Custom 320 BEV je vůz vyšší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 160 kW (218 koní) a točivým momentem 415 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Maximální rychlost je 150 km/h.
Baterie o kapacitě 64 kWh (netto). Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 5 050 mm, šířkou 2 032 mm a výškou 1 958 mm (rozvor 3 100 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Brzděný přívěs může vážit až 2 300 kg. Průměr otáčení činí 11 m.
Cena Ford E-Transit Custom VAN E-Transit Custom 320 BEV startuje na 1 508 265 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 1. 2026.
| Název | E-Transit Custom 320 BEV |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 160 kW |
| Maximální rychlost | 150 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | Transit Custom (NXN) Kastenwagen (od 07/24) |
| Začátek výroby | NXN |
| Začátek výroby modelu | E-Transit Custom Kastenwagen 320 L1 BEV |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1958mm |
| Šířka | 2275mm |
| Délka | 5050mm |
| Rozvor | 3100 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | - / 3200 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | - |
| Dojezd WLTP | - |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 82 kWh |
| Kapacita baterie netto | 64 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 480 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 39 min. (DC nabíjecí stanice 125,0 kW) |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 508 265 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2300 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |