Americká automobilka Ford nabízí celkem 28 modelů, namátkově třeba Nugget, Transit VAN, E-Transit VAN, Transit Kombi nebo Tourneo Custom. Transit VAN patří s délkou 5,531 metru k těm větším, šířka je pak 2,059 m, výška 2,533 m.
Transit VAN se vyrábí v šesti různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z ledna 2026. Základní výbava Trend 310 L2 startuje na 1 148 653 Kč, model je dostupný v 3 různých výbavách.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou van 2.0 EcoBlue automat. Za automatickou převodovku oproti běžné manuální šestistupňové spojené se stejným agregátem připlatíte 79 tisíc. Transit VAN se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například německá automobilka Mercedes-Benz nabízí B s motorem B 220 4MATIC 8G-DCT za 1 150 000 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za van 2.0 EcoBlue ve výbavě Trend 310 L2 platili přibližně 11 857 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 274 187 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Ford Transit VAN je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Ford Lease v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
Ford Transit VAN se skvěle hodí na tahání přívěsů, a to obzvlášť v kombinaci s motorizací van 2.0 EcoBlue – brzděný přívěs zvládne až do hmotnosti 3 tuny. Tahání čehokoliv by tak měl zvládnout naprosto v pohodě.
Značka Ford získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,1 z 10 a obsadila 30. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Ford dlouhodobou průměrnou poruchovost 25,3 % (11. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Diesel |
| Převodovka | Automatická, Manuální |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 77 kW - 121 kW |
| Maximální rychlost | - - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Transit (F*D) Kastenwagen (od 06/19) |
| Začátek výroby | F*D |
| Začátek výroby modelu | Transit Kastenwagen 310 L2 2.0 EcoBlue |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 2533mm |
| Šířka | 2474mm |
| Délka | 5531mm |
| Rozvor | 3300 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2074 - 2152/3140 - 3500 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 7 - 8l/100km |
| Město | 7 - 9 l/100km |
| Mimo město | 6 - 7 l/100km |
| Emisní norma | LKW |
| CO2 | - g/km |
| typ | minibus |
| Počet míst | 3 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 148 653 Kč - 1 451 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 2450 - 2550 kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |