Italská automobilka Maserati nabízí v součtu 5 modelů: GranTurismo, GT2 Stradale, MCPURA, GranCabrio nebo Grecale. GranTurismo patří s délkou 4,959 metru k těm větším, šířka je pak 1,957 m, výška 1,353 m. Míry průměrného coupé jsou pak 4,74 m na délku, 1,93 m na šířku a 1,34 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie aut velmi sportovního charakteru, nejčastěji třídvéřové absentující B sloupek.
GranTurismo se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Cena je odhadnuta přepočtem z EUR při kurzu 26 Kč/EUR. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – GranTurismo je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. Ke koupi jsou ve výkonu 484 koní. Nejsilnější z nich (Modena automat) dosahuje maximální rychlosti 302 km/h a na stovku se dostane za 3 sekundy.
Dostupná je verze s osmistupňovou automatickou převodovkou Modena automat. GranTurismo je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Aktuální generace Maserati GranTurismo je v prodeji od roku 2023.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Trofeo automat platili přibližně 52 715 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 1 218 800 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Maserati GranTurismo je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V dubnu 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu Maserati GranTurismo.
Za posledních 12 měsíců (od května 2025) bylo celkem registrováno 30 kusů. S klesajícím trendem registrací.
| Palivo | Elektřina Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 361 kW - 560 kW |
| Maximální rychlost | 302 - 325 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 2 - 3 s |
| Série | GranTurismo (AM189) (od 05/23) |
| Začátek výroby | AM189 |
| Začátek výroby modelu | GranTurismo Folgore |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1353mm |
| Šířka | 2113mm |
| Délka | 4959mm |
| Rozvor | 2929 mm |
| Objem kufru | 270 / - l |
| Hmotnost | 1795 - 2260/2295 - 2730 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 9 - 22l/100km |
| Město | 16 l/100km |
| Mimo město | 10 - 15 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 455 km |
| Dojezd WLTP | 455 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 92 kWh |
| Kapacita baterie netto | 83 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | coupe |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 4 119 000 Kč - 5 107 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |