Mazda 6e ve verzi e 258 Takumi je vůz střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 190 kW (258 koní) a točivým momentem 320 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 7 sekund a maximální rychlost je 175 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 93,7 kW na tunu (průměr kategorie: 108,4 kW/t).
Baterie o kapacitě 68 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 479 km dle WLTP při kombinované spotřebě 16 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 921 mm, šířkou 1 890 mm a výškou 1 491 mm (rozvor 2 895 mm) patří do kategorie Střední třída. Zavazadlový prostor nabízí 336 litrů a po sklopení zadních sedadel až 678 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 027 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 387 kg. Brzděný přívěs může vážit až 1 500 kg. Světlá výška 120 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Mazda 6e e 258 Takumi startuje na 1 069 900 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 13. 3. 2026.
| Název | e 258 Takumi |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 190 kW |
| Maximální rychlost | 175 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 7 s |
| Série | 6 (GN) (od 06/25) |
| Začátek výroby | GN |
| Začátek výroby modelu | 6e 258 |
| Třída vozidla | Střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1491mm |
| Šířka | 2156mm |
| Délka | 4921mm |
| Rozvor | 2895 mm |
| Objem kufru | 336 / 678 l |
| Hmotnost | 2027 / 2387 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 120 |
| Kombinovaná | 16l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 479 km |
| Dojezd WLTP | 479 km |
| Dojezd město | 605 km |
| Kapacita baterie hrubá | 68 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | 480 kg |
| Technologie baterie | Lithium-železo-fosfát (LFP) |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 470 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 24 min. (DC nabíjecí stanice 165,0 kW) |
| typ | sedan |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 069 900 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 kg |
| Nebrzděný | 750 kg |