Mercedes-Benz AMG GT Coupé v motorizaci 63 S E PERFORMANCE Coupé Premium 4MATIC+ SPEEDSHIFT MCT 9G je luxusní automobil s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 600 kW (816 koní) a točivým momentem 1420 Nm. Motor o objemu 4 l a 8 válců (32 ventilů) s přímým vstřikováním dosahuje měrného výkonu 150 kW na litr objemu. Maximální výkon je k dispozici při 5 750 ot./min a točivý moment 1420 Nm přichází od 2 500 ot./min. Automatická převodovka má 9 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 2 sekundy a maximální rychlost je 320 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 273,3 kW na tunu (průměr kategorie: 222,3 kW/t).
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 8,2 l/100 km. Nádrž pojme 70 litrů, což vystačí přibližně na 854 km.
S délkou 4 728 mm, šířkou 1 929 mm a výškou 1 354 mm (rozvor 2 700 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 182 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 195 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 365 kg. Světlá výška 81 mm a průměr otáčení 12 m doplňují profil vozu.
Cena Mercedes-Benz AMG GT Coupé 63 S E PERFORMANCE Coupé Premium 4MATIC+ SPEEDSHIFT MCT 9G startuje na 5 759 600 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 30. 1. 2026. Stejný 4l benzínový motor o 600 kW najdete také v modelech Mercedes-Benz AMG SL.
| Název | 63 S E PERFORMANCE Coupé Premium 4MATIC+ SPEEDSHIFT MCT 9G |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 8 |
| Vstřikování | Přímé vstřikování |
| Typ motoru | Přední motor / Vidlicový motor |
| Počet ventilů | 4 |
| Maximální otáčky za minutu | 5750 RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | 2500 RPM |
| Objem motoru | 4 l |
| Převodovka | a (9) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 600 kW |
| Maximální rychlost | 320 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 2 s |
| Série | AMG GT (C 192) Coupé (od 01/24) |
| Začátek výroby | C 192 |
| Začátek výroby modelu | AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1354mm |
| Šířka | 2100mm |
| Délka | 4728mm |
| Rozvor | 2700 mm |
| Objem kufru | 182 / - l |
| Hmotnost | 2195 / 2365 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | 81 |
| Kombinovaná | 8.2l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Typ paliva 2. pohonu | electricity |
| Kombinovaná 2. pohon | 10 l/100km |
| Město 2. pohon | - |
| Mimo město 2. pohon | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 11 km |
| Dojezd WLTP | 11 km |
| Dojezd město | 11 km |
| Kapacita baterie hrubá | 6 kWh |
| Kapacita baterie netto | 4 kWh |
| Hmotnost baterie | 89 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | - |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | 125 km/h |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 165 min. (AC zásuvka 230V 1,8 kW), 90 min. (AC 1-fázové wallbox/nabíjecí stanice 3,7 kW) |
| typ | coupe |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 5 759 600 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |