Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 58 modelů, namátkově třeba C All-Terrain, C T-Modell, C AMG T-Modell, Citan Tourer nebo CLA Shooting Brake. eCitan Tourer patří s délkou 4,498 metru k těm menším, šířka je pak 1,859 m, výška 1,819 m. Hodnoty průměrného kombíku jsou pak 4,72 m na délku, 1,87 m na šířku a 1,58 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde karoserie vede v jedné linii nad zavazadlový prostor a pak jde ostře dolů. Díky tomu disponuje opravdu velkým zavazadlovým prostorem.
eCitan Tourer se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou eCitan Tourer. eCitan Tourer se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol, pokud požadujete pohon 4x4, je třeba se poohlédnout jinde – v podobné cenové relaci například americká automobilka Jeep nabízí Avenger spalovací s motorem 1.2 4xe Hybrid eDCT6 za 809 900 Kč.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za eCitan Tourer ve výbavě eCitan Tourer platili přibližně 8 227 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 190 240 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz eCitan Tourer je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2025 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Mercedes-Benz eCitan Tourer.
Za posledních 12 měsíců (od července 2023) bylo celkem registrováno 34 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 90 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 132 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - - - s |
| Série | Citan (W 420) (od 07/23) |
| Začátek výroby | W 420 |
| Začátek výroby modelu | eCitan Tourer Standard |
| Třída vozidla | Nižší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1819mm |
| Šířka | 2159mm |
| Délka | 4498mm |
| Rozvor | 2716 mm |
| Objem kufru | 551 / - l |
| Hmotnost | 1891 - -/2390 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 19 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 280 km |
| Dojezd WLTP | 280 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 45 kWh |
| Hmotnost baterie | 320 kg |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano (u části motorů) |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano (u části motorů) |
| Typ vytápění | - |
| typ | combi |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 80 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 797 000 Kč - 797 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | 1500 - - kg |
| Nebrzděný | 750 - - kg |