Mercedes-Benz eVito VAN ve verzi eVito van je vůz vyšší střední třídy s elektrickým pohonem o výkonu 150 kW (204 koní) a točivým momentem 365 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na přední nápravu. Maximální rychlost je 140 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 60,3 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 90 kWh (netto) umožňuje dojezd až 382 km dle WLTP při kombinované spotřebě 26 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 5 140 mm, šířkou 1 928 mm a výškou 1 941 mm (rozvor 3 200 mm) patří do kategorie Vyšší střední třída. Pohotovostní hmotnost je 2 486 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 200 kg. Průměr otáčení činí 12 m.
Cena Mercedes-Benz eVito VAN eVito van startuje na 1 268 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | eVito van |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 150 kW |
| Maximální rychlost | 140 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | - s |
| Série | Vito (W 447) Kastenwagen (od 01/24) |
| Začátek výroby | W 447 |
| Začátek výroby modelu | eVito Kastenwagen lang (90 kWh) |
| Třída vozidla | Vyšší střední třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1941mm |
| Šířka | 2249mm |
| Délka | 5140mm |
| Rozvor | 3200 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2486 / 3200 Kg |
| Poloměr otáčení | 12 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 26l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 382 km |
| Dojezd WLTP | 382 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 100 kWh |
| Kapacita baterie netto | 90 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 513 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 80 min. (DC nabíjecí stanice 50,0 kW), 40 min. (DC nabíjecí stanice 110,0 kW) |
| typ | minibus |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | 150 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 1 268 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |