Mercedes-Benz G EQ Station-Wagen {long} ve verzi G 500 kombi dlouhý Edition "STRONGER THAN THE 1980s" 9G-TRONIC je luxusní automobil s elektrickým pohonem o výkonu 432 kW (588 koní) a točivým momentem 1164 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 4 sekundy a maximální rychlost je 180 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 140 kW na tunu (průměr kategorie: 170,3 kW/t).
Baterie o kapacitě 116 kWh (netto) umožňuje dojezd až 468 km dle WLTP při kombinované spotřebě 28 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 624 mm, šířkou 1 931 mm a výškou 1 983 mm (rozvor 2 890 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 620 litrů. Pohotovostní hmotnost je 3 085 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 500 kg. Světlá výška 251 mm a průměr otáčení 13 m doplňují profil vozu.
Cena Mercedes-Benz G EQ Station-Wagen {long} G 500 kombi dlouhý Edition "STRONGER THAN THE 1980s" 9G-TRONIC startuje na 3 865 950 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 14. 2. 2026.
| Název | G 500 kombi dlouhý Edition "STRONGER THAN THE 1980s" 9G-TRONIC |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (2) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 432 kW |
| Maximální rychlost | 180 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 s |
| Série | Třída G (W 465) EQ kombi dlouhý (od 08/24) |
| Začátek výroby | W 465 |
| Začátek výroby modelu | G 580 EQ kombi lang |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1983mm |
| Šířka | 2187mm |
| Délka | 4624mm |
| Rozvor | 2890 mm |
| Objem kufru | 620 / - l |
| Hmotnost | 3085 / 3500 Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | 251 |
| Přední nájezdový úhel | 32 |
| Zadní nájezdový úhel | 30 |
| Přechodový úhel | 20 |
| Stoupavost | 100 |
| Hloubka brodění | 850 |
| Kombinovaná | 28l/100km |
| Město | 19 l/100km |
| Mimo město | 20 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 468 km |
| Dojezd WLTP | 468 km |
| Dojezd město | 658 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 116 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 706 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 32 min. (DC nabíjecí stanice 200,0 kW) |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 865 950 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |