Německá automobilka Mercedes-Benz nabízí celkem 52 modelů, namátkově třeba EQE SUV, EQE SUV AMG, EQS SUV, G AMG Station-Wagen {long} nebo G EQ Station-Wagen {long}. G EQ Station-Wagen {long} patří s délkou 4,624 metru k těm menším, šířka je pak 1,931 m, výška 1,983 m. Hodnoty průměrného SUV jsou pak 4,64 m na délku, 1,89 m na šířku a 1,66 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde jsou kombinované sportovní vlastnosti s užitkovými (tedy SUV, sportovně užitkové auto). Vyznačují se vyšší světlou výškou, často bývají vybaveny pohonem 4x4. Hodí se tak například i na tahání přívěsů.
G EQ Station-Wagen {long} se vyrábí v jediné motorizaci. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z února 2026.
Dostupná je verze s automatickou převodovkou G 500 Station-Wagen dlouhý Edition "STRONGER THAN THE 1980s" 9G-TRONIC. G EQ Station-Wagen {long} je dostupný pouze ve variantě s pohonem všech kol, a to ve všech motorizacích.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za G 500 Station-Wagen dlouhý Edition "STRONGER THAN THE 1980s" 9G-TRONIC ve výbavě Avantgarde platili přibližně 39 905 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 922 650 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu Mercedes-Benz G EQ Station-Wagen {long} je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Operativní leasing Mercedes Financial Services v sobě zahrnuje i havarijní pojištění, silniční daň, povolený nájezd km (nejčastěji 10-30 tisíc ročně) a ve full-service variantě také pneumatiky a servis. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V březnu 2026 bylo v ČR registrováno 2 kusy modelu Mercedes-Benz G EQ Station-Wagen {long}.
Za posledních 12 měsíců (od února 2025) bylo celkem registrováno 27 kusů. S klesajícím trendem registrací.
Značka Mercedes-Benz získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 7,8 z 10 a obsadila 17. místo z 39 značek.
Podle TÜV Reportu 2026 má značka Mercedes-Benz dlouhodobou průměrnou poruchovost 18,5 % (1. z 14 značek v žebříčku).
| Palivo | Elektřina |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 432 kW - - kW |
| Maximální rychlost | 180 - - Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 4 - - s |
| Série | Třída G (W 465) (od 08/24) |
| Začátek výroby | W 465 |
| Začátek výroby modelu | G 580 EQ kombi lang |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1983mm |
| Šířka | 2187mm |
| Délka | 4624mm |
| Rozvor | 2890 mm |
| Objem kufru | 620 / - l |
| Hmotnost | 3085 - -/3500 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 13 |
| Světlá výška | 251 |
| Přední nájezdový úhel | 32 |
| Zadní nájezdový úhel | 30 |
| Přechodový úhel | 20 |
| Stoupavost | 100 |
| Hloubka brodění | 850 |
| Kombinovaná | 28 - -l/100km |
| Město | 19 l/100km |
| Mimo město | 20 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 468 km |
| Dojezd WLTP | 468 km |
| Dojezd město | 658 km |
| Kapacita baterie hrubá | - |
| Kapacita baterie netto | 116 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vpravo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | - |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | - |
| Typ vytápění | - |
| typ | SUV |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 865 950 Kč - 3 865 950 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |