Britsko-německá automobilka MINI nabízí celkem 9 modelů, namátkově třeba Cooper Cabrio, Aceman, Cooper -dvéřové, Cooper Electric -dvéřové nebo Cooper John Cooper Works -dvéřové. Cooper Cabrio patří s délkou 3,879 metru k těm menším, šířka je pak 1,744 m, výška 1,431 m. Hodnoty průměrného kabrioletu jsou pak 4,6 m na délku, 1,86 m na šířku a 1,38 m na výšku. Karoserií se řadí do kategorie vozů, kde mechanizmus karoserie umožňuje jízdu se sklopenou střechou.
Cooper Cabrio se vyrábí ve dvou různých motorizacích. Uvedená cena vychází z oficiálního českého ceníku výrobce z dubna 2026. Pokud preferujete benzínové motory, z nabízených motorizací budete nadšeni – Cooper Cabrio je totiž k dispozici pouze s agregáty spalující benzín. K zakoupení jsou ve výkonech 161 nebo 201 koní. Nejsilnější z nich (Cooper Cabrio S Trim) dosahuje maximální rychlosti 237 km/h a na stovku se dostane za 6 sekund.
Dostupná je verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Cooper Cabrio C Trim. Cooper Cabrio se momentálně vyrábí pouze ve variantě s pohonem předních kol.
Při financování úvěrem se sazbou od 3,99 % p. a. byste za Cooper Cabrio C Trim ve výbavě C platili přibližně 7 837 Kč měsíčně po dobu 10 let, celkové navýšení by bylo 181 240 Kč. Přesnou splátku si můžete spočítat v kalkulačce níže. Zajímavou variantou financování vozu MINI Cooper Cabrio je operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, kde s vozem nejsou spojené žádné další náklady na provoz kromě paliva. Nechte si spočítat nabídku operativního leasingu přesně podle vašich představ.
V únoru 2026 bylo v ČR registrováno 1 kus modelu MINI Cooper Cabrio.
Za posledních 12 měsíců (od listopadu 2024) bylo celkem registrováno 23 kusů. S rostoucím trendem registrací.
Značka MINI získala v průzkumu spolehlivosti Consumentenbond (2026) hodnocení 8,1 z 10 a obsadila 12. místo z 39 značek.
| Palivo | Benzín |
| Převodovka | Automatická |
| Poháněná náprava | FWD |
| Výkon | 120 kW - 150 kW |
| Maximální rychlost | 220 - 237 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 6 - 8 s |
| Série | MINI (F67) (od 02/25) |
| Začátek výroby | F67 |
| Začátek výroby modelu | Cooper Cabrio C |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1431mm |
| Šířka | 1970mm |
| Délka | 3879mm |
| Rozvor | 2495 mm |
| Objem kufru | 215 / - l |
| Hmotnost | 1450 - 1455/1805 - - Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 6 - -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Euro 6e-bis-FCM |
| CO2 | - g/km |
| typ | cabrio |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 2 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 759 200 Kč - 867 100 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - - - kg |
| Nebrzděný | - - - kg |