Porsche Taycan Sport Turismo ve verzi Sport Turismo 4S je luxusní automobil s elektrickým pohonem o výkonu 400 kW (544 koní) a točivým momentem 695 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3 sekundy a maximální rychlost je 250 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 176,2 kW na tunu (průměr kategorie: 170,3 kW/t).
Baterie o kapacitě 82 kWh (netto) umožňuje dojezd až 537 km dle WLTP při kombinované spotřebě 18 kWh/100 km. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě.
S délkou 4 963 mm, šířkou 1 966 mm a výškou 1 390 mm (rozvor 2 900 mm) patří do kategorie Luxusní třída. Zavazadlový prostor nabízí 446 litrů. Pohotovostní hmotnost je 2 270 kg při maximální přípustné hmotnosti 2 875 kg. Světlá výška 127 mm a průměr otáčení 11 m doplňují profil vozu.
Cena Porsche Taycan Sport Turismo Sport Turismo 4S startuje na 3 145 761 Kč dle oficiálního ceníku (zdroj), platné k 1. 4. 2026.
| Název | Sport Turismo 4S |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (2) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 400 kW |
| Maximální rychlost | 250 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 s |
| Série | Taycan (Y1A) Sport Turismo (od 03/24) |
| Začátek výroby | Y1A |
| Začátek výroby modelu | Taycan Sport Turismo 4S |
| Třída vozidla | Luxusní třída |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1390mm |
| Šířka | 2144mm |
| Délka | 4963mm |
| Rozvor | 2900 mm |
| Objem kufru | 446 / - l |
| Hmotnost | 2270 / 2875 Kg |
| Poloměr otáčení | 11 |
| Světlá výška | 127 |
| Kombinovaná | 18l/100km |
| Město | 16 l/100km |
| Mimo město | 15 l/100km |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 537 km |
| Dojezd WLTP | 537 km |
| Dojezd město | 611 km |
| Kapacita baterie hrubá | 89 kWh |
| Kapacita baterie netto | 82 kWh |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vpředu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | - |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 540 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW), 300 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 22,0 kW); 80%: 33 min. (DC nabíjecí stanice 150,0 kW), 18 min. (DC nabíjecí stanice 270,0 kW) |
| typ | combi |
| Počet míst | 4 |
| Počet dveří | 5 |
| Zatížení střechy | 75 |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vzduchové |
| Zadní odpružení | vzduchové |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 3 145 761 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |