RAM RAM 1500 v motorizaci RAM 1500 3.0 Hurricane HO 540 HP je pickup s benzínovou pohonnou jednotkou o výkonu 403 kW (548 koní) a točivým momentem 706 Nm. Motor o objemu 3 l a 6 válců dosahuje měrného výkonu 134,3 kW na litr objemu. Automatická převodovka má 8 stupňů. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 5,1 sekund a maximální rychlost je 190 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 161,5 kW na tunu.
Kombinovaná spotřeba dle WLTP činí 13,8 l/100 km. Nádrž pojme 98,4 litrů, což vystačí přibližně na 713 km.
S délkou 5 916 mm, šířkou 2 085 mm a výškou 1 971 mm (rozvor 3 670 mm). Pohotovostní hmotnost je 2 495 kg při maximální přípustné hmotnosti 3 220 kg. Brzděný přívěs může vážit až 4 500 kg.
| Název | RAM 1500 3.0 Hurricane HO 540 HP |
| Palivo | Benzín |
| Počet válců | 6 |
| Vstřikování | - |
| Typ motoru | I6 |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | 706 Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | 3 l |
| Převodovka | a (8) |
| Poháněná náprava | 4x4 |
| Výkon | 403 kW |
| Maximální rychlost | 190 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 5.1 s |
| Série | - |
| Začátek výroby | - |
| Začátek výroby modelu | - |
| Třída vozidla | - |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1971mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 5916mm |
| Rozvor | 3670 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 2495 / 3220 Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | - |
| Kombinovaná | 13.8l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | - |
| CO2 | - g/km |
| typ | pickup |
| Počet míst | 5 |
| Počet dveří | 4 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | - |
| Zadní brzdy | - |
| Přední odpružení | - |
| Zadní odpružení | - |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | Neznámá |
| Minimální výbava | Tungsten |
| Brzděný | 4500 kg |
| Nebrzděný | - kg |