Renault R5 Turbo 3E ve verzi Turbo 3E je malé auto s elektrickým pohonem o výkonu 397 kW (540 koní) a točivým momentem 4800 Nm. Síla se přenáší přes jednorychlostní redukci a pohon směřuje na zadní nápravu. Sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 3 sekundy a maximální rychlost je 270 km/h. Poměr výkonu k hmotnosti činí 273,8 kW na tunu.
Baterie o kapacitě 70 kWh (brutto) umožňuje dojezd až 400 km dle WLTP. Tepelné čerpadlo pomáhá udržet dojezd v zimě. Funkce V2L umožňuje napájet externí spotřebiče.
S délkou 4 080 mm, šířkou 2 030 mm a výškou 1 380 mm (rozvor 2 570 mm) patří do kategorie Malé auto. Pohotovostní hmotnost je 1 450 kg. Světlá výška 118 mm.
Cena Renault R5 Turbo 3E Turbo 3E startuje na 4 160 000 Kč (přepočet z EUR, orientační).
| Název | Turbo 3E |
| Palivo | Elektřina |
| Počet válců | - |
| Vstřikování | Neurčeno |
| Typ motoru | - |
| Počet ventilů | - |
| Maximální otáčky za minutu | - RPM |
| Točivý moment | - Nm |
| Otáčky maximálního točivého momentu | - RPM |
| Objem motoru | - l |
| Převodovka | a (1) |
| Poháněná náprava | RWD |
| Výkon | 397 kW |
| Maximální rychlost | 270 Km/h |
| Zrychlení na 100 Km/h | 3 s |
| Série | R5 (P01) Turbo 3E (od 03/27) |
| Začátek výroby | P01 |
| Začátek výroby modelu | R5 Turbo 3E |
| Třída vozidla | Malé auto |
| Interní označení výrobce | - |
| Výška | 1380mm |
| Šířka | -mm |
| Délka | 4080mm |
| Rozvor | 2570 mm |
| Objem kufru | - / - l |
| Hmotnost | 1450 / - Kg |
| Poloměr otáčení | - |
| Světlá výška | 118 |
| Kombinovaná | -l/100km |
| Město | - |
| Mimo město | - |
| Emisní norma | Elektromobil |
| CO2 | - g/km |
| Elektrický dojezd | 400 km |
| Dojezd WLTP | 400 km |
| Dojezd město | - |
| Kapacita baterie hrubá | 70 kWh |
| Kapacita baterie netto | - |
| Hmotnost baterie | - |
| Technologie baterie | Lithium |
| Nabíjecí výkon AC | - |
| Nabíjecí výkon DC | - |
| Typ AC konektoru | Typ 2 |
| Typ DC konektoru | CCS |
| Pozice nabíjecího portu | Vzadu vlevo |
| Max. rychlost el. režim | - |
| Tepelné čerpadlo | Ano |
| Vehicle-to-Load (V2L) | Ano |
| AC nabíjecí kabel v balení | Ano |
| Typ vytápění | - |
| Časy nabíjení | 100%: 480 min. (AC 3-fázové wallbox/nabíjecí stanice 11,0 kW); 80%: 15 min. (DC nabíjecí stanice 350,0 kW) |
| typ | hatchback |
| Počet míst | 2 |
| Počet dveří | 3 |
| Zatížení střechy | - |
| Přední brzdy | kotoučové |
| Zadní brzdy | kotoučové |
| Přední odpružení | vinuté pružiny |
| Zadní odpružení | vinuté pružiny |
| Adaptivní brzdová světla | - |
| Systém nouzového brzdění | - |
| Parkovací senzory | - |
| Kontrola trakce | - |
| Typ monitorování tlaku v pneumatikách | - |
| Navigační systém | - |
| Cena | 4 160 000 Kč |
| Minimální výbava |
| Brzděný | - kg |
| Nebrzděný | - kg |