Aplikace MyPeugeot - kniha jízd bez starostí

,

Integrace aut s mobilními telefony je to s námi už nějakou dobu, nejčastěji se setkáváme se zrcadlením obrazovky nebo voláním přes BT, nicméně někteří výrobci aut mají i vlastní aplikaci, která dokáže s autem sdílet informace. Takovým případem je i aplikace MyPeugeot, kterou vyvinula stejnojmenná francouzská automobilka. 

V aplikaci MyPeugeot se dozvíte základní informace o svém autě - najeté km, stav paliva a zbývající dojezd. Dostanete se také k aktualizaci map a základní dokumentaci vozu, stěžejní funkcí je ale rozhodně kniha jízd. Ale vezměme to pěkně popořadě…

Připojení auta k aplikaci MyPeugeot

Připojení je opravdu jednoduché - funguje přes bluetooth, pokud tedy máte auto připojené k telefonu jako handsfree nebo zdroj hudby, půlku už máte za sebou - druhou částí je pak stažení aplikace z App Store/Google Play a vytvoření uživatelského účtu a přidání auta pomocí VIN kódu. Aplikace je v češtině a přehledná, ani zde žádný problém není. Pokud máte iPhone, auto se vás bude pokaždé ptát, zda chcete povolit přístup aplikaci MyPeugeot k Bluetooth. Když přístup povolíte, jízdy se vám synchronizují do telefonu. Zdá se jízdy synchronizují i zpětně nejspíše pak závisí na modelu - u Partnera a 508 SW se tomu tak dělo, u 208 ne - tam ale aplikace na nový model nebyla ještě zcela připravená.

Pokud máte v rodinné/firemní flotile více aut Peugeot, aplikace se v tomto případě chová velmi specificky. Více aut totiž zatím nejde přidat, nicméně aplikace mezi auty nerozlišuje - jakmile se přes bluetooth připojíte k jinému autu a povolíte aplikaci přístup, začne zaznamenávat jízdy k zaregistrovanému autu v aplikaci, i když se jedná fyzicky o jiný vůz. To samozřejmě může být lehce matoucí, ale pokud o tom víte, žít se s tím dá.

Elektronická kniha jízd

Drtivá většina aut v ČR se prodá podnikatelům a firmám, které pak mají povinnost vést knihu jízd. A přesně to je hlavní účel aplikace MyPeugeot. Ta vám automaticky zaznamenává datum a čas jízdy, jejich délku, spotřebu, výchozí a cílový bod a když si nastavíte cenu paliva, spočítá i kolik vás která jízda stála. 

K dispozici jsou i statistiky, které lze třídit podle data a zjistit tak, kolik jste toho najezdili za vybrané časové období, a to včetně nákladů. Jedním pohledem do aplikace tak zjistíte měsíční náklady na provoz - kromě paliva totiž dovedete zadat i cenu servisu, do kterého se přes aplikaci dovedete i objednat. Jízdy také lze označovat jako soukromé nebo služební, přesně tak jako v běžné knize jízd. Kategorie můžete přidávat i vlastní, což se může hodit, pokud potřebujete jízdy ještě dále třídit. 

Jízdy jde také spojovat pro větší přehlednost, výhody aplikace přitom nemusí mít pouze pro podnikatele, velmi praktické je to i v případě, že potřebujete náklady na jízdu rozpočítat mezi více osob. Navíc si dokážete nastavit cenu paliva i pro jednotlivé jízdy, což se hodí při jízdách do zahraničí. 

Závěr - šikovná aplikace, která má budoucnost

Oproti ostatním výrobcům na to šel Peugeot čistě prakticky a své aplikaci dal jasný účel v podobě knihy jízd, který plní velmi dobře. Tím neříkám, že by to nešlo ještě o něco lépe - nové vozy Peugeot již mají možnost připojení k internetu, ať už přes integrovanou WiFi nebo přes váš mobilní telefon. Jízdy by se tak mohly nahrávat rovnou do uživatelského účtu, ke kterému by mohlo mít přístup více uživatelů (typicky třeba zaměstnavatel či více rodinných příslušníků). Momentálně jsou totiž jízdy nahrávány pouze do telefonu, ze kterého je musíte manuálně zálohovat.

Ani doplňkové funkce aplikace nejsou přitom k zahození - jedná se o takový rozcestník majitel vozu, kde najdete asistenční službu, návody, aktualizace, servisy i aktuální akce Peugeot. Celkově je aplikace dobrý základ, který Peugeot do budoucna bude jistě vylepšovat. 

0
Porovnávač
TOPlist