DS 7 Crossback E-TENSE 4X4 má svou cenu pro český trh

,

Pokud nevíte, kam značku DS zařadit, pak vězte, že jde o prémiovou odnož automobilky Citroen. A nově představuje plug-in hybridní model. Jeho jméno je DS 7 Crossback E-TENSE 4X4 a na český trh bude oficiálně uveden během ledna 2020.

Jak už jsme řekli, jde o plug-in hybrid, což znamená, že novinka kombinuje čistě elektrický pohon se spalovacím motorem. Vůz využívá hned tři motory – dva elektrické, které kombinuje s přeplňovaným benzinovým čtyřválcem. Celkový výkon této hnací soustavy je 300 koní a autu nechybí ani pohon všech kol.

Interiér nového DS 7 Crossback E-TENSE 4X4

I díky tomu umí z klidu na 100 km/h zrychlit za 5,9 sekundy, přičemž ale zároveň dle normy WLTP vykazuje průměrnou spotřebu benzinu pouhých 1,3 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 pouze 30 g/km. V čistě elektrickém režimu pak ujede až 58 km.

DS 7 Crossback E-TENSE 4X4 řidiči poskytne několik jízdních režimů, které pokryjí snad všechny myslitelné situace, které může zažít. V bezemisním módu Electric je vůz poháněn výhradně elektromotorem, v režimu Hybrid je automaticky optimalizován výkon a spotřeba energie, zatímco v režimu Sport je upřednostňována dynamika a zážitek z jízdy. Režim 4WD pak aktivuje pohon všech kol. Kromě veřejných nabíjecích stanic lze vůz samozřejmě dobíjet i z běžné zásuvky. Akumulátor je však také dobíjen i během jízdy, a to díky pokročilému systému rekuperace brzdné energie.

Design exteriéru a interiéru necháme na vašem posouzení. Jen zmíníme, že značka DS své novince nadělila 19“ kola, nový odstín karoserie Cristal Pearl, čalounění kůží a Alcantarou či perlové podšitím a gilošovaný dekor s motivem Clous de Paris. Nový hybrid se bude v České republice prodávat za 1 395 000 Kč ve verzi výbavy So Chic nebo za 1 555 000 Kč ve verzi Grand Chic.

Akční nabídky

0
Porovnávač
TOPlist