Potvrzeno: CarPlay v iOS 12 umožní používat Waze, Google Maps i Sygic

,

CarPlay je tu s námi už nějakou dobu, nicméně pro motoristy minimálně v ČR je použitelnost stále omezená, protože Apple dosud neumožnil vývojářům produkovat navigační aplikace třetích stran, které by s Carplay spolupracovali. To se ale s novým iOS 12, který přijde oficiálně na podzim mění. Apple totiž toto omezení konečně stáhl a tak navigacím třetích stran již nic nebrání. 

Tím ale dobré zprávy nekončí - Waze dokonce i na Twitteru potvrdil, že na takové aplikaci pracuje. Což je velmi dobrá zpráva - protože právě Waze patří Googlu, bylo možné, že si jej nechá pouze pro svoje Android Auto jako konkurenční výhodu oproti jablečným přístrojům. 
Waze omezeně funguje na odblokovaných iOS zařízeních s jailbreakem a musím říct, že jeho navigace na velké obrazovce opravdu přidává na použitelnosti. Přesné datum vydání bohužel není známo, pokusíme se jej upřesnit hned jak jej vývojáři zveřejní. O Google Maps bohužel zatím žádné informace nejsou. 
 
Co nám ale také udělalo radost jsou slovenští vývojáři oblíbené offline navigace Sygic. Ti také na Twitteru potvrdili, že nejen že aplikaci pro CarPlay vyvíjí, ale že se jí pokusí stihnout připravit k datu vydání iOS 12. 
 
0
Porovnávač
TOPlist